333 de euro castiga pe ZI Tanase la Steaua! "Vreau sa arat ca Steaua nu s-a pacalit"

SPORT.RO
Data publicarii: Joi 06 August 2009, 19:01
Data actualizarii: Joi 06 August 2009, 19:23

Gigi Becali a declarat ca ar fi oferit orice suma de bani pentru transferul lui Cristian Tanase de la FC Arges.

Becali: "Piturca mi-a spus aseara: da un milion jumate ca iti spun eu ca e fotbalist asta, nu ca aia pe care ai dat tu!" E foame de bani la Steaua: 500 de euro suma maxima pentru CHIRIE!

"Am platit 1.800.000 cu TVA pe 50 la suta, deci el valoreaza 3.600.000. Au fost grele negocierile pentru Tanase. Tot timpul am tatonat, si cand a plecat Victor (n.r. - impresarul Victor Becali) si cand au venit cei de la Koln.

Eu le-am spus si lui Andrei (presedintele interimar al FC Arges - Andrei Penescu) si lui Victor sa ma tina la curent cu negocierile pentru ca aveam de gand sa dau cat dadea Kolnul. Le-am spus cand termina negocierile sa-mi dea si mie un telefon.

Dadeau ei doua milioane, dadeam si eu, dadeau ei trei milioane, dadeam si eu trei. Dadeam oricat pentru ca este un jucator care ridica valoarea intregii echipe", a spus Becali.

Sfatuit de Piturca sa il cumpere pe Tanase!

"Victor Piturca mi-a spus si el aseara: Bine ma Gigi, ai dat pe toate, nu mai spun ce, un milion jumate, un milion trei sute, un milion sapte sute, si pe asta care e fotbalist fotbalist stai sa te gandesti. Ce mai te gandesti? Da un milion jumate ca iti spun eu ca e fotbalist asta, nu ca aia pe care ai dat tu", a spus Becali.

120.000 de euro pe an, salariul lui Tanase!

"Tanase e un jucator cu sange rece, un fotbalist consacrat. E nevoie de asemenea jucatori ca sa poti creste si alti copii. Acea valoare pe care o are Steaua, acest jucator o va inchega.

Nu avea cum sa nu fie incantat de salariu. De la 2.000, la 10.000 nu e bine? Mai joaca si la Steaua, poate sa castige si prime din obiective. Nu avem cum sa ignoram criza. Daca ignori criza, te ignora viata pe tine", a explicat Becali.

TANASE: "VREAU SA-I ARAT STELEI CA NU S-A PACALIT CAND M-A LUAT!"

"In jur de 12:30 au fost ceva discutii in legatura cu contractul meu si s-a rezolvat cu bine. Am semnat pe 5 ani si sper sa fac o treaba foarte buna la Steaua. Salariul e bun pentru mine, conteaza numai evolutiile mele, sa joc cat mai bine la Steaua."

"Nu imi pierdusem speranta, pentru ca mi s-a promis ca o sa mi se dea drumul. "

"Sunt bucuros si fericit, am ajuns la un club mare cu traditie. Nemtii nu se pacaleau cu mine. Eu trebuie sa demonstrez ca Steaua nu s-a pacalit cand m-a luat si sa dau cat mai multe goluri."

"Steaua si-a dorit foarte mult sa ma ia si acum trebuie sa demonstrez pe teren.", a spus Cristi Tanase.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!