MASACRU! MASACRU! MASACRU! Manita pentru Galca in Elvetia! Steaua 2-5 FC Lugano, Keseru a reusit dubla!

Steaua Claudiu Keseru Costel Galca FC Lugano Superliga
Data publicarii: Miercuri 25 Iunie 2014, 22:54
Data actualizarii: Miercuri 25 Iunie 2014, 22:54

Dezastru pentru Galca in primele amicale. Le-a pierdut pe ambele in Elvetia.

LIVE TEXT:

FINAL! Galca a incasat o "manita" de la FC Lugano, echipa care a incheiat sezonul trecut pe locul 2 in liga a doua elvetiana si n-a promovat. Arlauskis a avut un debut de cosmar. A incasat toate cele 5 goluri de la elvetieni. Keseru a mai spalat din rusine cu doua reusite.

Min 80:
5-2 Keseru reuseste dubla din centrarea lui Rapa, intr-o faza creata de Valceanu. De data aceasta, atacantul Stelei a inscris cu piciorul stang.

Min 67: Tarnovan il inlocuieste pe Gradinaru, la 10 minute dupa ce Cojocaru i-a luat locul lui Arlauskis

Min 64:
Keseru reduce din diferenta dupa un sut cu dreptul din interiorul careului

Min 57:
5-0 pentru gazde. Schmidt inscrie dintr-o pozitie in afara jocului, la fel ca si Dubajic, insa fanionul asistentului ramane jos si golul este validat

Min 54: 4-0 pentru Lugano. Dubajic inscrie cu capul de langa Tosca, dupa o centrare de pe partea stanga

Min 47: Iancu trimite putin pe langa poarta, din lovitura libera de la 20 de metri

Pauza la Lugano. Constantin Galca va trimite in teren o alta formula de echipa: Arlauskis - Rapa, Varela, Tosca, Latovlevici - Pham-Huy, Stanciu, Valceanu - Iancu, Gradinaru, Keseru.

Min 42: Chipciu trimite in transversala, mingea revine la Popa, al carui sut este deviat in corner, care nu aduce insa un gol.

Min 37: 3-0 pentru Lugano. Pacarizi aduce tabela la un scor neverosimil.

Min 34: 2-0 pentru Lugano. Gazdele majorează diferenta prin Tosetti.

Min 26: Doua ocazii mari de a egala, dupa o actiune care i-a avut in prim plan pe Chipciu, Prepelita si Szukala. Ros-albastrii au revenit in joc si forteaza egalarea.

Min 4: Gazdele deschid scorul prin Rafael da Silva, dupa un contraatac. 1-0 pentru Lugano.