FC Arges 2-2 Steaua: Tanase '15, Bazzi '89/ Ov Petre '43, Kapetanos '87

FC Arges Steaua Superliga
Data publicarii: Vineri 20 Martie 2009, 20:00
Data actualizarii: Vineri 20 Martie 2009, 23:01

Greselile individuale au omorat Steaua in deplasare la Arges unde Zapata, Goian, Ogararu si Nicolita au dat cu piciorul unei victorii a Stelei.

Invincibilitatea de 2 ani de zile acasa a Argesului continua si dupa meciul cu Steaua. Cei mai importanti oameni ai Stelei au gresit grav cu Arges: pe rand Goian, Nicolita, Ogararu si Zapata l-au innebunit pe Lacatus si au dat cu piciorul la doua puncte pretioase pentru Steaua. Goian si Nicolita au gresit fantastic la golul lui Tanase in timp ce Ogararu a ratat senin un penalty pentru echipa lui Lacatus in minutul 74 iar asta l-ar putea costa scump pe jucatorul care are zilele numarate in Ghencea.

Ov Petre a egalat pentru Steaua pe finalul primei reprize insa s-a accidentat in partea a doua a ame. Kapenos a avut sansa sa salveze Steaua pe final de meci insa gafa incredibila a lui Zapata a pus capat visului de victorie a Stelei la Arges

Min 89: Gol Arges! 1 minut a stat Steaua in avantaj! Zapata greseste grav si Bazzi egaleaza!
Min 87: Kapetanos da lovitura si marcheaza cu  o lovitura de cap specialitatea casei!
Min 74: Ogararu rateaza un penalty! Bazzi il faulteaza pe Kapetanos in  careu si se acorda penalty, insa Steaua nu reuseste sa marcheze!
Min 60: Kapetanos intra in locul lui Dayro Moreno
Min 58: Bogdan Stancu rateza ocazia sa faca 2-1 pentru Steaua: suteaza din voleu direct in Bosneag
Min 57: Tiago intra in locul lui Ovidiu Petre, accidentat
Min 43: GOL Steaua! Petre Marin centreaza din lovitura libera in careu iar Ov Petre reia cu capul in poarta!
Min 27: Stelistii sunt nervosi! Bogdan Stancu centreaza periculos in careu, insa nimeni nu profita acolo. Mingea ajunge la Ogararu in dreapta care recentreaza insa Moreno nu ajunge la minge si este aut de poarta!
Min 21: Banel Nicolita  o comite din nou Nicolita, Tanase este pus in aceeasi situatie ca la gol, il depaseste pe Lovin, insa stelistii reusesc sa respinga prin Goian.
Min 15: GOL Arges!!! Steaua greseste grav in aparare prin Goian  si Banel Nicolita si Argesul da lovitura prin Tanase
Min 10: Lovitura libera pentru pitesteni - mingea trece peste poarta lui Zapata!
Min 7: Faza periculoasa pentru Steaua dupa ce OV Petre a pierdut aiurea o minge!
Min 5: Nicolita suteaza dezamagitor din careu mult peste poarta!
Min 2: Moreno trimite inalt in fata portii spre Ghionea, care faulteaza in atac!

Echipa de start a Stelei: Zapata - Ogararu, Goian, Ghionea , P. Marin - Nicolita, Ov. Petre, Lovin, Toja - Dayro Moreno - Bogdan Stancu