180 de minute care pot SCHIMBA PUTEREA in Romania! ASTA e cel mai lung meci al sezonului pentru Steaua

Steaua Viitorul Superliga
Data publicarii: Joi 05 Noiembrie 2015, 12:00
Data actualizarii: Joi 05 Noiembrie 2015, 12:00

Steaua lui Radoi e prinsa in toate competitiile interne, dar jocul nu-l multumeste nici pe Radoi, nici pe suporteri.

Ros-albastrii au batai de cap cu toti adversarii, dar Becali n-are emotii. E sigur ca fata echipei va fi schimbata in 2016, dupa o campanie importanta de achizitii in iarna. Pana atunci, Steaua poate iesi din cursa pentru cel putin unul dintre trofee. Castigatorii triplei din sezonul trecut au meci greu cu Viitorul, in Cupa Romaniei. La jumatatea lui decembrie, Steaua joaca in deplasare impotriva echipei lui Hagi.

Va fi a doua intalnire intre cele doua cluburi in spatiul a numai cateva zile. Dupa intalnirea de campionat din weekend, Viitorul si Steaua se bat din nou in Cupa. Pot fi 180 de minute care sa anunte o noua forta uriasa in Romania. Viitorul lui Hagi a batut-o clar pe Dinamo in Stefan cel Mare, 5-1, iar peste o luna da marele test in fata Stelei. 3 puncte in meciul de Liga I si calificarea in semifinale sunt obiectivele lui Hagi in fata clubului care i-a marcat profund cariera de jucator si antrenor.

Pentru Viitorul, 'dubla' cu Steaua in doar cateva zile nu e o premiera in 2015-2016. Situatia a fost aceeasi si la partidele cu FC Botosani, din campionat si optimile Cupei. La 3 zile dupa ce a castigat in campionat cu 3-1, Viitorul a scos-o pe Botosani din Cupa, 1-0, cu golul senzational marcat de Cristi Ganea.