Sepsi 2-1 Juventus! Prima victorie din ISTORIE pentru Sepsi in Liga 1. Oprita: "Sparge lumea televizorul, ne prezentam degeaba!" Declaratia GENIALA data de antrenorul lui Juventus

sepsi Juventus Bucuresti Superliga
Live Blog
Liga 1
SPORT.RO
Data publicarii: Vineri 21 Iulie 2017, 16:49
Data actualizarii: Vineri 21 Iulie 2017, 20:48

AICI COMENTAM IMPREUNA TOT CE SE INTAMPLA IN PARTIDELE ETAPEI DIN LIGA 1!

20:47 21 Jul
Daniel Oprita, antrenor Juventus: "Le-am spus la pauza ca mi-e rusine de ce s-a jucat. Daca ne prezentam asa, sparge lumea televizorul, mai bine stam acasa. Am facut un joc slab. Noi nu trebuia sa pierdem aici! Ne speriem, nu inteleg, nu avem personalitate. Asa nu poate sa ne iasa nimic. Am incercat sa fac o echipa care sa construiasca, dar daca jucatorii se sperie, iese jocul pe care l-ati vazut. Cu Dinamo am avut ambitie mai mare, s-au motivat altfel jucatorii"
20:45 21 Jul

Golul superb al lui Stoenac, reusita campionatului pana acum:





Sursa: Dolce Sport

18:03 21 Jul

Sepsi 2-1 Juventus

min 90+3: GOOOOL JUVENTUS! Stoenac trimite superb, din voleu, de la marginea careului, Niczuly e batut! 2-1!

min 90+1: GOOOOL SEPSI! Contraatac perfect al lui Sepsi, Petre ii paseaza lui Herea, care inscrie pentru 2-0!

min 62: GOOOOL SEPSI! Ghinga impinge mingea in plasa din apropierea liniei, dupa o faza nebuna in careul lui Mingote!

Echipe de start:


Sepsi:
Niczuly - Burlacu, Oros, Ursu, Dumbrava - Ghinga, Thiaw - Astafei, Claudiu Herea, Petre - Hadnagy
Rezerve: Fejer, Veres, Fulop, Papsys, Pilibaitis, Kilyen

Juventus: Mingote - Beta, Benga, Walace, Stefan - Lungu, Stoenac - Buhaescu, Bajenaru, Petre - Mazarache
Rezerve: Stoian, Tara, Carabela, Cazan, Bucsa, Calintaru
 

17:12 21 Jul
Programul etapei a 2-a:


17:12 21 Jul
Clasamentul Ligii 1 dupa prima etapa:


17:11 21 Jul
Sefii lui Sepsi se asteapta la o asistenta importanta pentru meciul cu Juventus. Suporterii sunt invitati sa vina din timp la stadion pentru a evita aglomeratia de la porti.

300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
VIDEO PROTVPLUS.RO
INTERVIU. Cum a urmărit Nicușor Dan seara în care Cîrstoiu a fost eliminat de PSD-PNL: ”M-am jucat cu copiii și m-am culcat”
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!