BOMBA: CSA Steaua a primit oferta de a promova direct in Liga a 2-a, prin fuziune cu o alta echipa! Raspunsul dat de sefii Clubului Armatei
![BOMBA: CSA Steaua a primit oferta de a promova direct in Liga a 2-a, prin fuziune cu o alta echipa! Raspunsul dat de sefii Clubului Armatei Steaua csa steaua Dacogetica Bucuresti Juventus Bucuresti](https://res.sport.ro/assets/sport/2018/06/28/image_galleries/660712/bomba-csa-steaua-a-primit-oferta-de-a-promova-direct-in-liga-a-2-a-prin-fuziune-cu-o-alta-echipa-raspunsul_size6.jpg)
Ilie Ciuclea a decis sa schimbe numele echipei pe care o patroneaza din Juventus Bucuresti in Dacogetica Bucuresti. Inainte de asta, el a avut o alta idee: sa fuzioneze cu CSA Steaua!
Ilie Ciuclea, seful lui Juventus Bucuresti, viitoare Dacogetica Bucuresti, le-a propus celor de la CSA Steaua o fuziune, prin care echipa Armatei ar fi ajuns in liga a doua!
Cotidianul Gazeta Sporturilor scrie ca oficialii echipei care tocmai a retrogradat din prima liga, dupa un singur sezon in care s-a batut cu FCSB, Dinamo si CFR, au mers cu ideea la sediul CSA, unde au fost, insa, refuzati.
"A fost o discutie, a durat 5 minute, acum 3 saptamani. A fost o discutie informala. Chiar a doua zi am dat un raspuns, am zis ca nu suntem interesati", a spus acum comandantul CSA, Cristian Petrea, citat de GSP.
"Am analizat contextul si oferta lor si am declinat totul", a adaugat acesta.
Sursa citata scrie ca o fuziune ar fi obligat echipa ros-albastra sa aiba un finantator din mediul privat, aceasta fiind regula pentru ligile profesioniste din Romania.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News