Gaz Metan 0-0 CFR Cluj | Ocazii mari, meci fara goluri! Baptista a debutat, dar nu si-a creat nici o ocazie de gol

Gaz Metan Medias CFR Cluj Fortes Julio Baptista Liga 1 Superliga
Data publicarii: Duminica 26 August 2018, 19:09
Data actualizarii: Duminica 26 August 2018, 20:06

FINAL DE MECI LA MEDIAS - In urma acestui rezultat, Gaz Metan urca pe locul 6 in timp ce oaspetii raman lideri cel putin pana la aflarea rezultatului de la Ovidiu unde la ora 21:00 se joaca Viitorul - FCSB.

MIN 78 - CARTONAS GALBEN - Bordeianu primeste galben dupa un fault dur asupra lui Olaru.

• 18:00 LIVE Gaz Metan - CFR Cluj | Julio Baptista rezerva la oaspeti! Echipele de start

MIN 76 - OCAZIE GAZ METAN - Jesus Fernandes este fara doar si poate eroul CFR-ului. Spaniolul ii refuza golul lui Ely.

Schimbare la Medias. Intra Razvan Trif in locul lui David Caiado.

MIN 70 - ELIMINARE - Sorin Busu este trimis la cabine pentru cumulul de cartonase galbene.

Schimbare la CFR. Iese Ionita si intra Julio Baptista. Este debutul acestuia la formatia campioana.

MIN 67 - OCAZIE GAZ METAN - Jesus Fernandes are o super interventie la reluarea lui Ely Fernandes.

Schimbare la Gaz Metan. Iese Chamed si intra Ely Fernandes

MIN 63 - OCAZIE GAZ METAN - Carlos Fortes reia cu capul din careu, dar Jesus Fernandez respinge.

MIN 53 - OCAZIE CFR - Tambe rateaza prima ocazie a partidei pentru CFR Cluj.

Schimbare la CFR Cluj. Intra Omrani si iese De Luca.

PAUZA - Se intra cu 0-0 la cabine dupa o prima repriza in care Gaz Metan a avut cele mai mari ocazii.

MIN 45 - OCAZIE G AZ METAN - David Caiado rateaza cea mai mare ocazie a partidei. Trage in portar din interiorul careului si apoi in bara.

MIN 41 - OCAZIE GAZ METAN - David Caiado trage periculos din afara careului, dar Fernandez respinge. Este a 2-a ocazie a partidei pentru Gaz Metan.

Sorin Busu si Tambe au primit galben.

O singura ocazie dupa primele 25 de minute ale paritdei. Se joaca in viteza la Medias.

MIN 3 - OCAZIE GAZ METAN - Prima ocazie a partidei. Chamed trimite putin pe langa poarta lui Fernandez.

ECHIPELE DE START

Gaz Metan si CFR Cluj joaca pe stadionul municipal din Medias de la ora 18:00. Inainte de meci Gaz Metan se afla pe locul 9 cu 7 puncte in timp ce oaspetii de la CFR se afla pe prima pozitie cu 11 puncte.

Gaz Metan are doua infrangeri consecutive. 3-1 cu FCSB si 2-0 cu Viitorul.

De partea cealalta, CFR Cluj are 3 victorii consecutive in campionat dupa un inceput mai slab de sezon .Dinamo, FC Voluntari si Concordia Chiajna au fost invinse de formatia lui Conceicao.