Galatasaray 2-0 Viitorul! Gica Hagi a tipat la Ianis de pe margine! Hagi jr, o prima repriza reusita

Ianis Hagi Galatasaray Viitorul Superliga
Data publicarii: Duminica 14 Ianuarie 2018, 15:40
Data actualizarii: Duminica 14 Ianuarie 2018, 17:51

UPDATE: Galatasaray face rapid 2-0. Unul dintre fundasii lui Hagi a deviat in proprie poarta un sut din partea stanga

Rodriguez a deschis scorul pentru Galatasaray in minutul 61

UPDATE: Ianis a revenit la Viitorul si a avut o prima repriza reusita! Cu toate astea, Gica Hagi nu l-a menajat pe fiul sau.

UPDATE: 0-0 la pauza // O prima repriza fara prea mari realizari, dar totusi cu doua ocazii clare de gol - Chitu pentru Viitorul si Yasin pentru Galata.

Latovlevici a fost foarte activ in banda stanga, fara sa exceleze la capitolul centrari. Ianis s-a zbatut si el, in rolul de coordonator, insa fara vreo actiune notabila.

UPDATE: Min 42 - Portarul Tordai are o interventie fantastica - respinge in corner sutul lui Yasin, la capatul unui contraatac periculos al turcilor.

UPDATE: Min 25 - Viitorul a avut cea mai mare ocazie de pana acum - Chitu a sutat in blocaj, din postura de unu la unu cu portarul.

UPDATE: Staff-ul Stelei urmareste meciul Viitorului din tribuna.

CLICK AICI PENTRU LIVE

Viitorul joaca astazi primul amical al iernii, cu Galatasaray, incepand cu ora 16:00.

E o intalnire cu totul speciala intre Hagi si echipa cu care a scris istorie in fotbalul european.

Meciul cu Galatasaray este si momentul revenirii lui Ianis Hagi la FC Viitorul.

Ianis a luat tricoul cu numarul 10 la Viitorul.

"Ne luam capitanul inapoi! E o investitie mare, dar merita", a spus Hagi, astazi, intr-o conferinta de presa.

La meciul de azi, banderola nu merge insa la Ianis Hagi. Bogdan Taru e capitanul Viitorului.

Echipa de start a Viitorului: Tordai - Capusa, Hodorogea, Taru, Ganea - Baluta, Vana, Cicaldau - Ianis, Gavra, Chitu