10 zile decisive in lupta la titlu: Steaua joaca cele mai grele meciuri! Chipciu: "Glumeam cu Mister, am zis ca poate e mai bine sa nu ma mai bage deloc"

SPORT.RO
Data publicarii: Joi 07 Aprilie 2016, 07:30
Data actualizarii: Joi 07 Aprilie 2016, 07:44

Mai sunt cinci etape pana la finalul sezonului, iar Steaua si Astra sunt despartite de un singur punct in clasament.

Marica a revenit la antrenamente si vrea sa intre in derby-ul cu Dinamo. Inca n-a marca pentru Steaua. Chipciu se ofera sa stea pe tusa, numai sa castige Steaua. Cu Targu Mures, Stelei i-a mers bine cu el in tribuna.

"Sa vad acum daca o sa ma bage Mister, pentru ca baietii au castigat cu ASA. Chiar glumeam, am zis ca poate o sa joace mai bine echipa fara mine si sa nu mai reintru.", a spus Chipciu.

Pentru Steaua urmeaza 10 zile infernale, in care va intalni cele mai puternice echipe din playoff. Dupa meciul cu Dinamo vin meciurile cu Astra, apoi returul din semifinalele Cupei Romaniei cu Dinamo (20 aprilie, la ProTV).

"Eu cred ca vom castiga. Daca o batem pe Dinamo, probabil cu Astra va fi ca o finala", spune Bourceanu.

Pe ultima suta de metri, Chipciu si Bourceanu spera sa il convinga pe Iordanescu sa ii ia la Euro.

Programul Stelei:
10 aprilie: vs. Dinamo - campionat
13 aprilie: vs. Astra - Cupa Ligii
16 aprilie: vs. Astra - campionat
20 aprilie: vs. Dinamo - Cupa Romaniei / la ProTV

Programul Astrei:
9 aprilie: vs. Viitorul - campionat
13 aprilie: vs. Steaua - Cupa Ligii
16 aprilie: vs. Steaua - campionat

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!