DRAMATIC! Inter Milano prinde Champions League dupa 3-2 cu Lazio! Zenga si Stoian au retrogradat

Walter Zenga Crotone Inter Milano Lazio Italia
Data publicarii: Duminica 20 Mai 2018, 18:06
Data actualizarii: Duminica 20 Mai 2018, 23:48

Inter a reusit sa intoarca scorul pe final de meci, dupa ce a fost condusa de Lazio cu 2-1.

UPDATE: Inter Milano castiga dramatic meciul cu Lazio si obtine locul 4 pentru Champions League.

Lazio a condus in doua randuri, cu 1-0 si 2-1, dar Inter a revenit pe final, cu doua goluri marcate in ultimul sfert de ora de Icardi si Matias Vecino. Lazio a avut doi oameni eliminati dupa minutul 79.

UPDATE: Crotone, echipa antrenata de Walter Zenga, la care joaca si romanul Stoian, a retrogradat in Serie B, dupa ce a pierdut meciul din ultima etapa cu Napoli, scor 1-2.

21:45 Sassuolo - Roma

Astazi se joaca ultima etapa din Italia, iar capul de afis este partida dintre Lazio si Inter Milano, care va stabili ultima echipa participanta in Champions League sezonul viitor.

Lazio e pe 4 si are avans de trei puncte peste Inter, asa ca egalul ii e suficient pentru a-si pastra pozitia in clasament. In tur, Lazio si Inter au terminat la egalitate, 0-0.

Se da o lupta incinsa si in subsolul clasamentului. Crotone, SPAL, Cagliari, Udinese si Chievo sunt despartite de doar doua puncte. Una dintre ele va retrograda.

Crotone, echipa antrenata de Walter Zenga, la care joaca si romanul Stoian, are meci greu, in deplasare cu Napoli.