Super-goluri in Lazio-Torino 3-1! Vezi torpilele lui Rocchi si Mauri!

Data publicarii: Vineri 23 Ianuarie 2009, 09:35
Data actualizarii: Vineri 23 Ianuarie 2009, 11:27

Lazio nu a avut nevoie de Radu Stefan in Cupa Italiei, in meciul in care Delio Rossi a mizat pe cartea atacului , tandemul Pandev-Rocchi si Mauri cu un super-gol facand spectacol.

Oaspetii au deschis tabela prin Natali, in minutul 29. Pandev a egalat cu un sut din afara careului de 6 metri in minutul 49, iar Mauri a adus majorarea cu un sut puternic la coltul lung. Rocchi a inchis o seara de vis pentru laziali in ultimul minut de joc, iar Delio Rossi averziza la sfarsitul meciului : "Am folosit jucatori care au intrat mai rar pe teren in ultima perioada si nu m-au dezamagit". Declaratia ar trebui sa-l puna pe ganduri pe Radu Stefan,  fostul dinamovist nefiind convocat pentru acest meci.

Dupa victoria de aseara cu 3-1 in fata lui Torino, echipa lui Radu Stefan s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei. Lazio va intalni in urmatoarea faza acompetitiei castigatoarea partidei dintre Juventus si Napoli.

In cealalta partida a semifinalelor se vor intalni Inter si Sampdoria.