SENZATIE: Vezi ce super gol a dat Ibrahimovic! Inter in semifinala Cupei: Inter 2-1 Roma!

Data publicarii: Miercuri 21 Ianuarie 2009, 21:48
Data actualizarii: Joi 22 Ianuarie 2009, 10:49

Inter s-a calificat in semifinala Cupei Italiei dupa victoria cu 2-1 in fata Romei. Chivu a intrat in ultimul sfert de ora, prietenul Ibrahimovic a adus victoria cu un sut de-al casei.

Interul si-a revenit in fata marii rivale din ultimele sezoane, dupa dezastrul cu Atalanta. Adriano si Ibrahimovic au adus victoria, pentru Roma a marcat Taddei.

Inter va juca in semifinale cu Sampdoria, care a trecut cu 5-2 de Udinese.

Min90: Inter e in semifinale!
Min78: Aquilani este aproape de egalare!
Min61: Ibra readuce Interul in avantaj cu un sut intors din careu
Min60: Taddei egaleaza cu un sut sub bara lui Toldo
Min57: Chivu se pregateste sa intre, Ibrahimovic reuseste un voleu senzational. Mingea trece pe langa
Min46: A inceput repriza a doua
Min45: Inter conduce cu 1-0 la pauza sferutului de finala jucat pe Giuseppe Meazza
Min29: Inter a mai lovit o data prin Adtiano, care a lovit bara! Roma a raspuns prin Brighi, Toldo a respins cu greu!
Min9: Inter deschide repede scorul prin Adriano, dupa o greseala in lant a romanilor

INTER: Toldo, Maicon, Burdisso, Samuel, Snton, Zanetti, Cambiasso, Muntari, Stankovic, Ibrahimovic, Adriano.

REZERVE: Julio Cesar, Rivas, Chivu, Figo, Mancini, Quaresma, Balotelli

ROMA: Arthur, Cicinho, Mexes, Juan, Riise, Perrotta, De Rossi, Brighi, Taddei, Baptista, Vucinic.

REZERVE: Julio Sergio, Loria, Cassetti, Aquillani, Pizarro, Greco, Menez