Derby NEBUN intre Napoli si Atalanta in Serie A: a fost 4-0 la pauza! SHOW dupa revolutia lui Gattuso

Napoli Galatasaray Italia Scor HALUCINANT la pauza intre Napoli si Atalanta! Meci DEMENT in Serie A
Data publicarii: Sambata 17 Octombrie 2020, 17:01
Data actualizarii: Sambata 17 Octombrie 2020, 20:04

Derby fantastic intre Napoli si Atalanta: s-a terminat 4-1!

Neinvinse pe teren de la startul sezonului, cele doua rivale din zona Champions League s-au intalnit azi pe San Paolo. Napoli a inceput exploziv partida si nu s-a oprit pana la pauza. Dupa 45 de minute, avea 4-0!

Mexicanul Lozano a facut dubla in 4 minute (23 si 27), apoi Politano a inchis 7 minute de cosmar pentru Atalanta cu reusita din minutul 30. Scorul pauzei a fost stabilit de nigerianul Osimhen, care a marcat in minutul 43. Assistul a venit de la portarul Ospina! Atalanta a marcat singurul ei gol prin olandezul Lammers, in minutul 69!

Inainte sa se intalneasca in meci direct, Atalanta avea 9 puncte din 3 meciuri, iar Napoli 5. Echipa lui Gattuso a luat 3-0 la masa verde dupa ce n-a putut ajunge la meciul cu Juventus, de etapa trecuta, din cauza restrictiilor de circulatie impuse de pandemie. In urma jocului pe care nu l-a putut disputa pe teren, Napoli s-a ales si cu o sanctiune de un punct.