Scandal in Serie A! TREI penalty-uri, doua rosii, Rudi Garcia eliminat dintr-un motiv incredibil! Totti acuza Juve de BLATURI

AS Roma Francesco Totti Juventus Torino Rudi Garcia Italia
Data publicarii: Luni 06 Octombrie 2014, 09:29
Data actualizarii: Luni 06 Octombrie 2014, 13:05

Juventus si Roma s-au luptat pentru suprematie, intr-un meci cu trei penalty-uri si doua cartonase rosii!

Juventus s-a impus in fata Romei cu 3-2 si a revenit pe primul loc in Serie A, cu 18 puncte.

Tevez a deschis scorul din penalty in minutul 27, iar Totti a egalat in minutul 32 tot din lovitura de pedeapsa.

Iturbe a adus avantajul Romei in minutul 44, dupa o faza superba, dar Juve a revenit si a egalat prin acelasi Tevez din penalty, in minutul 45. Faza a fost contestata de oaspeti, care acuza dur Juventus prin vocea lui Francesco Totti. Bonucci a adus victoria lui Juve in minutul 86.

Morata si Manolas au fost eliminati in minutul 89.

Totti spune ca Juventus ar trebui sa joace intr-o liga separata, in care e impinsa de la spate de arbitraj.

"E mare pacat, am jucat foarte bine. Am venit la Torino sa ne facem jocul, dar ati vazut ce s-a intamplat, cum a fost schimbata soarta partidei.

De ani de zile apar aceleasi incidente. Nu stiu daca am fost batuti de arbitri, dar nu am fost batuti de Juventus in aceasta seara.

Da, sunt furios, suntem foarte furiosi, dar avem o echipa mare si trebuie sa ridicam capul si sa ne revenim imediat!

Ne-am dorit mult sa obtinem un rezultat bun in acest meci, dar Juventus ar trebui sa joace in propria liga, pentru ca indiferent de ce se intampla, ei mereu castiga.

Ne-am intors la aceleasi dubii? Nu sunt singurul care spune asta, sunt lucruri pe care toata Italia le vede.

Cu Juventus, oricand este o faza in dubiu se da penalty. Trebuie sa ma opresc acum, o sa fiu suspendat daca zic mai multe", a declarat Francesco Totti.

Antrenorul Romei, Rudi Garcia, a fost eliminat de arbitru pentru ca imita cantatul la vioara in timp ce Tevez batea al doilea penalty.