VIDEO Răzvan Marin, lăudat de italieni după evoluția din partida cu Cremonese. Ratare majoră a mijlocașului român

Empoli Cremonese Razvan Marin Serie A Italia
Data publicarii: Sambata 12 Noiembrie 2022, 16:34
Data actualizarii: Sambata 12 Noiembrie 2022, 16:45

Empoli s-a impus cu scorul de 2-0 în fața celor de la Cremonese, într-um meci contând pentru etapa a 15-a din Serie A.

La formația gazdă, Răzvan Marin a fost introdus pe teren în minutul 66, în timp ce pentru oaspeți, Ionuț Radu și Vlad Chiricheș sunt în continuare indisponibili din cauza unor accidentări.

Răzvan Marin, lăudat pentru evoluția solidă din meciul cu Cremonese

Mijlocașul român a avut o ocazie importantă în minutul 80, când a trimis de la distanță un șut puternic, care a lovit bara porții apărată de Marco Carnesecchi.

"A fost la un nivel bun si nu doar pentru execuția de la distanță care a făcut să tremure stâlpul porții, ci și pentru capacitatea sa decentă de filtrare", au scris jurnaliștii de la Tuttomercatoweb, fiind notat cu 6.5.

VIDEO | Rezumat Empoli - Cremonese 2-0