VIDEO Răzvan Marin, cel mai slab de pe teren în Napoli - Empoli 2-0! Cum a provocat penalty: ”S-a oprit în propriul careu la o cafea”

Razvan Marin Empoli Gazzetta dello Sport Hirving Lozano Napoli Stranieri
Data publicarii: Miercuri 09 Noiembrie 2022, 08:48
Data actualizarii: Miercuri 09 Noiembrie 2022, 08:52

Mijlocașul român a fost schimbat în minutul 85 al întâlnirii, când scorul încă era 1-0 pentru liderul din Serie A.

Empoli, cu Răzvan Marin titular și schimbat în minutul 85, nu a avut nicio șansă marți seara în fața liderului invincibil din Serie A, Napoli, care a câștigat cu 2-0, golurile fiind marcate de Hirving Lozano ('69 - din penalty) și Piotr Zielinski ('88, din pasa aceluiași Lozano).

Gazzetta dello Sport nu a avut milă față de mijlocașul român, pe care l-a desemnat cel mai slab jucător al meciului și l-a notat cu 5.

Gazzetta dello Sport, fără milă la adresa lui Răzvan Marin

”Cel mai slab. Penalty-ul a fost acordat cu ușurință, dar greșeala sa rămâne: a interceptat mingea în propriul careu, dar a oprit acolo și la o cafea. Iar înainte de asta i-a dat undă verde lui Ndombele”, a scris Gazzetta dello Sport, care l-a taxat pe Răzvan Marin pentru faultul asupra lui Osimhen.

Empoli se află pe locul 14 în Serie A, în timp ce Napoli continuă să fie lider invincibil, cu 12 victorii și 2 egaluri în 14 etape.