Milan castiga al 18-lea trofeu: e campioana absoluta a cluburilor in 2007!

Data publicarii: Duminica 16 Decembrie 2007, 14:41
Data actualizarii: Duminica 16 Decembrie 2007, 14:41
GRANDE MILAN! MILAN 4-2 BOCA JUNIORS

Milan a reusit sa devina campiona mondiala a cluburilor dupa ce sezonul trecut a castigat Champions League. Milan a castigat in 2007 toate titlurile internationale posibile la nivel de club, Liga Campionilor, Supercupa Europei si Campionatul Mondial al Cluburilor dupa ce a trecut de Boca Juniors cu scorul de 4-2.

Tandemul Kaka Inzaghi a functionat din nou si cu Boca iar italianul a lovit din nou deschizand scorul in minutul  21. Boca egaleaza repede prin Palacio, care a reluat in poarta lui Dida dintre patru fundasi milanezi in urma unei lovitui de colt. Nesta marcheaza in repriza doua, iar milanul mai loveste prin Kaka si inzaghi din nou. Ambrosini si-a introdus minea in poarta pe finalul meciului dominat clar de Milan care a avut in ultimele minute si un om in minus dupa eliminarea lui  Kaladze.