Meci FABULOS intre Torino si Napoli! In min 80, scorul era 3-2; finalul a fost de infarct! Vezi cat s-a terminat:

Napoli AC Torino Italia Serie A Italia
Data publicarii: Duminica 31 Martie 2013, 18:05
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2013, 18:02

►Ziua in care stelistii tin cu dracii! Luni 14:30 sferturi FA Cup, Chelsea - Man United, in direct Sport.ro si Voyo.ro

Daca Romania are in Rapid asa numitul 'farmec al vietii', italienii sigur o pot numit pe Napoli in acelasi fel. cu niste meciuri superbe in ultimele sezoane, de la revenirea in Serie A, cu o calificare in Liga Campionilor, dar si aflata acum pe locul doi, echipa lui Walter Mazzari are toate caracteristicile pentru a fi numit astfel.

Napoletanii au tinut si aseara sa isi respecte 'blazonul' si au oferit un meci incendiar la Torino, in fata celor de la AC Torino, echipa pe care au invins-o cu 5-3, dupa ce au fost condusi cu 3-2 in minutul 80.

Bineinteles ca eroul sicilienilor nu a putut fi altul decat superstarul Edinson Cavani, uruguayanul introdus in minutul 70 reusind sa inscrie de doua ori pe final si sa intoarca soarta partidei.

Mai mult, unul din golurile atacantului a fost superb, acesta reusind sa transforme perfect o lovitura libera de la 25 de metri.