Data publicarii: Luni 26 Ianuarie 2009, 14:35
Data actualizarii: Luni 26 Ianuarie 2009, 15:01
Fara Radu Stefan, Lazio a incasat-o rau de tot de la Cagliari si "a reusit" cel mai prost  meci al etapei in Italia

2 penaltiuri ratate, un om eliminat si 4 goluri primite, acesta este bilantul echipei care a eliminat-o pe Dinamo din Champions League, acum 2 sezoane.

Lazio a primit una din cele mai dure umilinte din acest sezon chiar acasa unde a pierdut cu 1-4 dupa ce a condus prin golul lui Rocchi din minutul 4. Cosmarul a inceput cateva minute mai tarziu cand oamenii lui Delio Rossi au primit goluri din toate pozitiile. Jeda cu o dubla, Acquafresca din penalty si Matri au lovit de patru ori in prima repriza pentru Cagliari.

Lazio a avut sansa sa revina in meci - a primit doua penaltiuri in  minutele 44  si 52, ambele ratate de marcatorul din prima repriza, Rocchi si Zarate. Pe final, cand Lazio era deja in soc, Firman incaseaza un rosu si isi lasa echipa in 10 oameni.

Oamenii lui Rossi sunt pe 9 in Italia cu 31 de puncte!