Jose Mourinho s-a prabusit de ras: vezi faza lui Eto'o care l-a facut isteric!

Data publicarii: Duminica 21 Februarie 2010, 11:29
Data actualizarii: Duminica 21 Februarie 2010, 11:38

Jose Mourinho a avut o criza de ras la meciul de ieri, terminat 0-0 cu Sampdoria dupa o faza la care  Eto'o a primit un galben pentru simulare!

Jucatorii si antrenorii lui Inter au decis sa intre in silenzio stampa si au refuzat orice contact cu presa dupa meciul cu Sampdoria, scor 0-0, din campionatul Italiei, partida in care doi jucatori milanezi au fost eliminati.

Clubul italian a anuntat ca discutiile cu jurnalistii vor fi reluate inainte de meciul cu formatia Chelsea, de miercuri, din Liga Campionilor.

Internazionale Milano a remizat, sambata, pe teren propriu, scor 0-0, cu Sampdoria Genoa, intr-o partida contand pentru etapa a a XXV-a a campionatului Italiei, in care arbitrul Paolo Tagliavento a aratat trei cartonase rosii. Inter a evoluat inferioritate numerica din minutul 31, dupa eliminarea lui Walter Samuel, pentru un fault asupra lui Pozzi, in postura de ultim aparator. Sapte minute mai tarziu, Inter a ramas in noua jucatori, dupa ce Ivan Cordoba a fost eliminat, pentru cumul de cartonase, in urma unui fault asupra aceluiasi Pozzi. In minutul 73, Pazzini a intrat in careul lui Inter si a simulat un fault pentru care arbitrul Paolo Tagliavento i-a aratat al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

La finalul meciului, tehnicianul formatiei milaneze, Jose Mourinho, s-a indreptat spre camerele de televiziune si si-a incrucisat mainile ca si cand ar fi avut catuse. Conform presei italiene, Mourinho ar fi facut acest gest si la adresa arbitrului Tagliavento, in timpul meciului. De asemenea, fanii Interului au scos "batistele albe" in semn de protest la adresa arbitrajului, acest mod de protest fiind folosit de suporterii de la Real Madrid cand echipa joaca slab.

"Doar daca jucam in 6 ne-ar fi putut invinge", a declarat Mourinho la finalul meciului, potrivit presei