AS Roma AC Torino Francesco Totti Serie A Italia
Data publicarii: Joi 21 Aprilie 2016, 08:29
Data actualizarii: Joi 21 Aprilie 2016, 19:23

Francesco Totti joaca ultimele sale meciuri la Roma. Si o face cum nu se poate mai bine. La 39 de ani, legendarul atacant le-a adus capitolinilor victoria in meciul cu AC Torino, marcand de doua ori din doua atingeri de balon.

UPDATE: Pe retelele de socializare a devenit virala reactia comentatorului italian Carlo Zampa la penalty-ul transformat de Totti in minutul 88.

Zampa (57 de ani) a plans ca un copil la microfonul televiziunii italiene.

VIDEO DIN MECI AICI

Etapa intermediara din Serie A, a 34-a a campionatului, i-a consolidat lui Juventus pozitia de lider. Torinezii s-au impus fara drept de apel in fata lui Lazio, scor 3-0, iar titlul nu mai poate fi ratat decat in urma unui seism de mare magnitudine. Juve are 9 puncte in fata lui Napoli cu 4 etape inaintea finalului de sezon.

Un alt meci deosebit al etapei a fost insa cel dintre AS Roma si AC Torino, incheiat bine victoria capitolinilor, scor 3-2. Roma s-a impus gratie "eternului" Francesco Totti, care, la 39 de ani, a bifat o dubla.

Totti a fost introdus de Luciano Spaletti pe teren in minutul 86 si a avut nevoie de o singura atingere de balon pentru a inscrie. In minutul 89, acesta a realizat dubla dintr-un penalty.

Totti va implini 40 de ani in toamna, insa nu ii va sarbatori din postura de jucator. Atacantul se va retrage la finele acestui sezon, cand ii expira si contractul de jucator cu Roma.

Roma si-a asigurat si ea intr-o mare proportie locul 3, care duce in Liga Campionilor.

AS Roma 3-2 AC Torino (REZUMAT VIDEO AICI)