FOTO ȘI VIDEO Imagini incredibile în Italia: în cârje și în cărucior cu rotile, patronul echipei intră pe gazon pentru a protesta!

Paolo Leonardo Di Nunno Lecco play-off pordenone serie c Italia
Data publicarii: Luni 29 Mai 2023, 09:34
Data actualizarii: Luni 29 Mai 2023, 09:44

Paolo Leonardo Di Nunno, patronul lui Lecco din Serie C, a luat foc în timpul meciului cu Pordenone din play-off-ul de promovare în Serie B.

”Scene incredibile ce s-au văzut în week-end pe terenul lui Lecco în timpul meciului cu Pordenone”, din play-off-ul Serie C pentru promovarea în Serie B, scor 0-1 în tur, scrie Tuttomercatoweb.

”Cu câteva minute înainte de final, arbitrul a acordat un penalty pentru oaspeți, transformat apoi de Burrai.

Reluarea jocului a fost amânată pentru câteva minute deoarece patronul lui Lecco, Paolo Leonardo Di Nunno, a devenit protagonistul unei adevărate invazii, intrând pe teren pentru a contesta decizia.

Arbitrul nu a avut de ales decât să îi arate cartonașul roșu patronului bluceleste, care a părăsit terenul în trombă”, au explicat italienii.

Di Nunno a intrat pe gazon în cârje, după care a părăsit terenul într-un cărucior cu rotile!