Imaginea inceputului de an in Europa! Jucatorii lui Lazio nu au stiut ce se intampla. Cum s-a asezat echipa adversa in teren

Lazio Roma Sampdoria Italia
Data publicarii: Marti 06 Ianuarie 2015, 10:11
Data actualizarii: Marti 06 Ianuarie 2015, 10:16

Din Serie A vine una dintre cele mai tari imagini ale inceputului de an in Europa.

Partida dintre Lazio Roma si Sampdoria a inceput mai ciudat ca niciodata. Toti jucatorii Sampdoriei s-au asezat, la fluierul de start al meciului, la linia de centru a terenului. Jucatorii lui Lazio au privit mirati la decizia adversarilor lor. VIDEO AICI

Tactica nu a ajutat-o prea mult pe Sampdoria, care a pierdut meciul contra lui Lazio cu 3-0. Radu Stefan a fost titular si integralist pentru Lazio.

Parolo a deschis scorul pentru gazde in minutul 38 al meciului, Felipe Anderson a majorat avantajul in minutul 41, pentru ca Dordevic sa inscrie pentru 3-0 in minutul 66.

Dupa 17 etape jucate, Lazio este pe locul 3 in Italia, la 9 puncte de liderul Juventus, dar si cu un meci in plus disputat. In schimb, Sampdoria este pe locul 5, cu 27 de puncte acumulate dupa 17 partide.