JUVE X 9! Al 9-lea titlu la RAND in Italia! GOOOOOL RONALDO! Schema SUPERBA a lui Juve! ! Cristiano a ratat incredibil din penalty in minutul 89

Cristiano Ronaldo Juventus Torino Italia GOOOOOL RONALDO! Schema SUPERBA a lui Juve! Cristiano e DISPERAT sa-l ajunga pe Immobile in topul golgeterilor
Data publicarii: Luni 27 Iulie 2020, 00:22
Data actualizarii: Luni 27 Iulie 2020, 00:54

Juve a trecut cu 2-0 de Sampdoria si a obtinut punctele de care avea nevoie pentru a fi campioana cu doua etape inainte de finalul sezonului! E al 9-lea titlu consecutiv pentru gigantul din Torino!

Cristiano Ronaldo a marcat din nou si a ajuns la 31 de reusite in actualul sezon!

Ronaldo a ajutat-o pe Juve sa castige al 9-lea titlu la rand in Italia. Golul de la ultima faza a primei reprize a adus liniste pentru Juve. Schema a fost superba! Cristiano a fost lasat liber la marginea careului, iar mingea l-a gasit pozitionat perfect pentru gol!

Juve a facut 2-0 prin Bernardeschi in minutul 67 si a obtinut punctele care i-au adus matematic un nou titlu in Serie A! Golul a venit tot dupa un sut trimis de Ronaldo!

Portughezul putea sa faca dubla, dar a ratat un penalty in minutul 89! Ronaldo a batut in forta, iar mingea s-a izbit de transversala!

In topul marcatorilor din Italia, Cristiano e inca departe de Immobile, care are 34 de reusite. Pana la finalul sezonului mai sunt doua etape!