GOOOOL RONALDO!!! Juventus a DEMOLAT-O PE ROMA in 7 minute! Roma 1-2 Juventus

Cristiano Ronaldo Juventus Torino Italia GOOOOL RONALDO!!! Juventus a DEMOLAT-O PE ROMA in 7 minute! AICI: tot ce face Cristiano
Data publicarii: Duminica 12 Ianuarie 2020, 22:05
Data actualizarii: Duminica 12 Ianuarie 2020, 23:56

Cristiano Ronaldo a inceput anul in forta!

Dupa ce a marcat de 3 ori cu Cagliari, Ronaldo a inscris si contra Romei, in derby-ul etapei din Serie A!

In minutul 10, Cristiano a transformat fara nicio emotie penalty-ul din care s-a facut 2-0 pentru super campioana Italiei! Turcul Demiral a deschis scorul in minutul 3, dupa o faza fixa
. In partea a doua a meciului, Roma a revenit pe tabela dupa penalty-ul lui Perotti din minutul 68, insa n-a putut sa mai inscrie o data pentru a pastra macar un punct pe Olimpico.

La jumatatea campionatului, Juve e lider in Italia cu 48 de puncte, doua peste rivala Inter, care azi n-a facut decat egal cu Atalanta (1-1).