Fundul lui Frattesi, mai viral decât golul victoriei înscris cu Verona! :) A dat gol și a rămas fără pantaloni

Davide Frattesi Inter Milano verona Italia
Data publicarii: Sambata 06 Ianuarie 2024, 17:21
Data actualizarii: Sambata 06 Ianuarie 2024, 17:23

Inter a jucat pe teren propriu cu Verona în etapa cu numărul 19 din Serie A, scor 2-1.

Lautaro Martinez a dus-o în avantaj pe Inter pe Giuseppe Meazza, în minutul 13. Henry a egalat pentru oaspeți, în minutul 74, iar meciul părea să se îndrepte spre o remiză, însă Frattesi a dat lovitura în al treilea minut de prelungiri, înscriind cu un șut din fața porții, după o respingere eronată a portarului advers.

Mijlicașul fusese trimis în teren în minutul 83. Imediat după ce a marcat golul victoriei, fotbalistul a oferit și imaginile zilei din Serie A.

Davide Frattesi a rămas fără pantaloni după ce a marcat

Fotbalistul a fugit către fani pentru a se bucura, urcându-se pe gard, moment în care unul dintre colegi l-a tras de pantaloni, lăsându-l cu lenjeria intimă la vedere. Imaginile au devenit rapid virale.

Inter a tremurat pe final, când Henry a avut o mare șansă de a egala, însă a ratat penalty-ul primit de Verona în minutul 10 de prelungiri, după ce oaspeții rămăseseră în inferioritate numerică cu cinci minute înainte.