VIDEO Cremonese merge ceas fără Vlad Chiricheș! Cum a eliminat-o pe Roma lui Jose Mourinho în Cupa Italiei

Cremonese AS Roma Cupa Italiei Jose Mourinho Vlad Chiriches Italia
Data publicarii: Joi 02 Februarie 2023, 08:38
Data actualizarii: Joi 02 Februarie 2023, 09:08

Căpitanul naționalei României nu a fost convocat pentru meciul din sferturile competiției din Peninsulă.

Cremonese a învins miercuri seara, în deplasare, formaţia AS Roma, scor 2-1, şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei.

Cremonese a reuşit surpriza, victorie în sferturile Cupei Italiei, cu AS Roma, şi va juca în semifinale împotriva echipei AC Fiorentina.

AS Roma - Cremonese 1-2: romanii au înscris abia în minutul 90+4

Cremonese a deschis scorul, din penalty, prin Cyriel Dessers, în minutul 28. În startul reprizei secunde, Zeki Celik a marcat în propria poartă şi oaspeţii conduceau deja cu 2-0.

AS Roma nu a reuşit să înscrie decât un gol în minutul 90+4, prin Andrea Belotti, și a părăsit terenul învinsă cu 2-1.

La Cremonese, Vlad Chiricheş nu a fost convocat.

Semifinalele competiţiei se vor desfăşura tur-retur în zilele de 4-5 aprilie, respectiv 25-25 aprilie.