FOTO Vlad Chiricheș a revenit după trei luni de absență! Căpitanul naționalei s-a distrat o repriză la Cremonese

Vlad Chiriches accidentare Andrei Ionut Radu Cremonese Echipa Nationala Stranieri
Data publicarii: Joi 15 Decembrie 2022, 10:04
Data actualizarii: Joi 15 Decembrie 2022, 10:04

Echipa românului a câștigat meciul de pregătire cu amatorii de la Desenzano, scor 7-0.

Accidentat în meciul de campionat cu Lazio din septembrie și devenit indisponibil pentru ultimele meciuri ale naționalei din acest an, Vlad Chiricheș a revenit pe gazon miercuri, la echipa de club Cremonese.

Fundașul central a bifat cele 45 de minute din prima repriză a amicalului cu amatorii de la Desenzano din Serie D, scor 7-0.

La pauză era deja 5-0 pentru Chiricheș și compania!

Andrei Ionuț Radu, pe picior de plecare, nu mai este folosit în amicale

Antrenorul Alvini nu l-a folosit pe celălalt român din lot, portarul Andrei Ionuț Radu, aflat pe picior de plecare, care s-a antrenat separat în dimineața amicalului.

Pentru Cremonese urmează un nou amical, pe 23 decembrie, cu Torino, iar primul meci oficial al anului 2023 va fi pe 4 ianuarie, contra lui Juventus.