Campioana face legea in Serie A: Inter 3-0 Lazio

Data publicarii: Miercuri 05 Decembrie 2007, 23:32
Data actualizarii: Miercuri 05 Decembrie 2007, 23:32
CHIVU A RAZBUNAT-O PE DINAMO

Capitanul Romaniei nu s-a acomodat cu postul de fundas stanga la Campioana Italiei. Inter, cu Chivu pe banca de rezerve pe toata durata meciului, i-a dat o bataie sora cu moartea lui Lazio, 3-0. Interistii si-au continuat seria fara infrangere si continua sa domine campionatul italian, in timp ce infrangerea a aruncat-o pe fosta adversara a lui Dinamo pe locul 15.

Ibrahimovic a deschis scorul pentru Inter, in minutul 22, din penalty, iar zece minute mai tarziu meciul era rezolvat dupa golul lui Maicon. Suazo a inchis tabela in minutul 54 si a pus punct unei seri de cosmar pentru "bunicutul" Ballota.

Inter: Julio Cesar - Maxwell, Samuel Burdisso, Maicon  - Cambiasso, Zanetti, Jimenez, Pele - Ibrahimovic, Suazo

Lazio: Ballotta - Cribari, De Silvestri, Stendardo, Zauri - Mudingayi, Ledesma, Manfredini, Mauri - Rocchi, Pandev.