Balotelli l-a INGROZIT cand a sutat la poarta! Gest inexplicabil la golul lui Super Mario! VIDEO

Alessandro Matri AC Milan Fiorentina Italia Mario Balotelli Italia
Data publicarii: Joi 27 Martie 2014, 15:28
Data actualizarii: Joi 27 Martie 2014, 15:28

►PRO TV prezinta: Steaua - Dinamo, azi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

AC Milan a castigat cu 2-0 in deplasarea de la Firenze. In fata Fiorentinei, milanezii au marcat prin Mexes, in minutul 23, si prin Balotelli, in minutul 64.

Reusita lui Super Mario a fost una superba - o lovitura libera batuta perfect. De fapt, 'aproape' perfect, si asta pentru ca a avut sansa ca oamenii din zid sa nu stea cum trebuie.

Mai exact, Alessandro Matri a fugit din zid in momentul in care Balotelli a sutat in minge! - VIDEO AICI

Faza este cu adevarat rara, insa poate avea si o explicatie: Matri este jucatorul celor de la AC Milan, imprumutat la Fiorentina pana in vara, si este posibil ca el sa nu-si fi 'dorit chiar atat de mult victoria'. :)

Cei de la Firenze si-au exprimat dorinta de a nu-l mai retine in lot, el urmand sa revina la Milano.

In clasamentul din Italia, Milan este intr-o situatie grea si pare tot mai aproape sa rateze Europa in sezonul urmator. Locul 12 in Serie A, la 8 puncte de ultimul loc de EL, ocupat de Inter.