Gafa mare de arbitraj la tenis! Djokovic a lovit mingea din terenul lui Murray si a castigat MECIUL! VIDEO

Novak Djokovic Andy Murray Tenis
Data publicarii: Joi 27 Martie 2014, 14:28
Data actualizarii: Joi 27 Martie 2014, 16:51

►PRO TV prezinta: Steaua - Dinamo, azi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Novak Djokovic s-a impus in fata lui Murray la Miami, insa victoria sarbului este una controversata. La scorul de 6-5, Djokovic a lovit mingea peste fileu, din terenul lui Murray, dar arbitrul i-a acordat punctul. Djokovic a luat setul, iar apoi a castigat meciul. Murray s-a declarat dezarmat de faza din finalul primului set. "A fost peste fileu, asta e clar, dar nu am ce face acum. L-am intrebat si pe Novak, mi-a dat dreptate, dar asta e acum", a declarat scotianul.

"N-am gresit cu nimic", s-a aparat sarbul.

Sunt deja multe comentarii pe tema fazei la Miami. Multi considera ca Djokoivc trebuia sa cedeze punctul catre adversarul sau.