FOTO ȘI VIDEO AC Milan, punctaj maxim în Serie A! Olivier Giroud și-a făcut datoria și în derby-ul cu AS Roma, la care a debutat Romelu Lukaku

AC Milan AS Roma Olivier Giroud Rafael Leao Romelu Lukaku Italia
Data publicarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 08:50
Data actualizarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 08:53

Dacă Milan are toate cele 9 puncte după primele trei etape, Roma este momentan în coada clasamentului.

AC Milan a învins-o vineri seara, în deplasare, scor 2-1, pe AS Roma, într-un meci din etapa a treia din Serie A.

Pe ”Stadio Olimpico”, AC Milan s-a impus cu 2-1 după un gol marcat de Olivier Giroud, din penalty, în minutul 9, și reușita lui Rafael Leao, din minutul 48.

Pentru gazde a redus din diferență, în finalul meciului, Leonardo Spinazzola (90+2).

La AS Roma a debutat şi Romelu Lukaku, intrat pe teren în minutul 71.

AS Roma, pe locul 16 cu un singur punct

Milanezii au ajuns la trei victorii în trei etape şi sunt lideri, cu 9 puncte, în Serie A. AS Roma are doar un punct şi ocupă locul 16.

Într-un alt meci disputat vineri în etapa a treia din Serie A, Sassuolo a învins pe Verona cu 3-1, prin golurile marcate de Andrea Pinamonti (11) şi Domenico Berardi (63 şi 73 - din penalty).

Pentru oaspeţi a înscris Cyril Ngonge, în minutul 56.