Un club de handbal din Romania reziliaza contractele sportivilor si antrenorilor din cauza pandemiei de coronavirus! "E o bataie de joc"
![Un club de handbal din Romania reziliaza contractele sportivilor si antrenorilor din cauza pandemiei de coronavirus! E o bataie de joc corona brasov coronavirus](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/03/24/image_galleries/697553/un-club-de-handbal-din-romania-reziliaza-contractele-sportivilor-si-antrenorilor-din-cauza-pandemiei-de_size6.jpg)
Federatia Romana de Handbal a suspendat toate meciurile de handbal de pe teritoriul Romaniei din cauza Covid-19.
Clubul de handbal CSM Corona Brasov, finantat de Primaria Brasov, a decis rezilierea contractelor sportivilor si antrenorilor, invocand motivul de forta majora, in contextul pandemiei de coronavirus, coform monitorulexpres.ro
Astfel, mai multor persoane li s-a adus deja la cunostinta decizia luata de conducere. "E o bataie de joc" au spus cei lasati pe drumuri. Documentul este semnat de directorul Liviu Puiu, cu toate ca de la 1 martie conducerea este asigurata de Petrica Stancu.
Corona Brasov a fost in mijlocul unui scandal de dopaj anul trecut. Aproape toate handbalistele au fost suspendate pentru ca ar fi folosit o terapie prin laser, strict interzisa.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News