VIDEO EXCLUSIV Steaua - CSM București 27-34 | Înfrângere usturătoare pentru steliști! Meciul a fost pe PRO Arena și VOYO

Data publicarii: Sambata 30 Septembrie 2023, 18:51
Data actualizarii: Sambata 30 Septembrie 2023, 19:36

Steaua a pierdut meciul cu CSM București de pe teren propriu.

Steaua - CSM București 27-34 (11-13)

FINAL!

Minutul 30: Steaua - CSM București 27-34 Voica aruncă de la distanță la ultimul atac al oaspeților.

Minutul 44: Steaua - CSM București 20-26 Sas înscrie pentru oaspeți cu o execuție frumoasă, din întoarcere.

Minutul 33: Steaua - CSM București 14-16 Oaspeții reușesc să marcheze în inferioritate numerică, dar Irimia a redus din diferență.

A început a doua repriză!

PAUZĂ

Minutul 30: Steaua - CSM București 11-13 Bucureștenii ratează atacul, steliștii au șansa să scape pe contraatac pentru a egala, dar pierd la jumătatea terenului, de unde oaspeții aruncă și măresc avantajul chiar înainte de fluierul de pauză.

Minutul 29: Steaua - CSM București 11-12 Milosevic reușește să reducă din diferență cu o aruncare printre picioarele portarului.

Minutul 28: Steaua - CSM București 10-12 Sneijer marchează de la șapte metri și mărește avantajul!

Minutul 16: Steaua - CSM București 5-6 Oaspeții marchează pe un contraatac rapid și reușesc să treacă în avantaj.

Minutul 7: Steaua - CSM București 3-2 Atac ratat al Stelei, bucureștenii primesc șapte metri, iar Mihalcea reușește să îl păcălească pe Iancu.

A început meciul!

Steaua - CSM București, partidă din etapa cu numărul 6 a Ligii Naționale de handbal masculin, se joacă de la ora 17:30 în Sala Apollo din Capitală și este transmisă în direct de Pro Arena și VOYO.

”Steaua București va juca în etapa a 6-a a Ligii Naționale împotriva CSM București, o echipă care a început foarte bine sezonul, cu patru victorii și o singură înfrângere.

Roș-albaștrii speră să scoată maximum din acest meci, mai ales că pentru prima dată în acest start de campionat, antrenorul Stephane Plantin se va putea baza pe toți băieții”, au precizat ”militarii” pe pagina oficială de Facebook.

Steaua este abia pe locul 11 în clasament

După 5 etape, lider solitar în Liga Zimbrilor este campioana en-titre Dinamo (5 victorii).

CSM București este pe 3 (4 victorii și o înfrângere), în timp ce Steaua este tocmai pe locul 11 (din 14 echipe), cu un succes, un egal și 3 eșecuri.