VIDEO EXCLUSIV Potaissa Turda - CSM București 26-28  | Bucureștenii rămân neînvinși în acest sezon!

Data publicarii: Luni 11 Septembrie 2023, 18:43
Data actualizarii: Luni 11 Septembrie 2023, 19:38

CSM București s-a impus în duelul cu Potaissa Turda din deplasare.

Potaissa Turda - CSM București 26-28 (12-12)

FINAL! Victorie pentru bucureșteni!

Minutul 35: Potaissa - CSM București 15-14 Sas reduce din diferență, după ce gazdele au ratat trei ocazii la rând de a se desprinde.

A început a doua repriză!

PAUZĂ! Cele două echipe intră cu egalitate la vestiare.

Minutul 12: Potaissa - CSM București 5-6 Hanțaru egalează cu o aruncare de la marginea semicerului de 7 metri, dar Sas a profitat de atacul oaspeților și și-a dus echipa în avantaj din nou.

Minutul 2: Potaissa - CSM București 1-0 Dimitriu deschide scorul după o intercepție bună!

A început meciul! CSM București a avut aruncarea de start!

Potaissa Turda - CSM București, partidă din etapa a treia a Ligii Zimbrilor, este transmisă în direct de la ora 17:30 pe PRO ARENA și VOYO.

Cele două adversare de astăzi sunt vecine de clasament: Potaissa Turda este pe locul 4, imediat sub CSM București, aflată pe poziția a treia.

CSM București poate egala liderul Dinamo la numărul de puncte

Oaspeții de la CSM au punctaj maxim după cele două victorii din primele două etape, în timp ce gazdele au înregistrat până acum un succes și un egal.

Lider în Liga Națională de handbal masculin este campioana en-titre Dinamo, cu 3 meciuri câștigate.