Romania, debut cu stangul la CM de tineret din Macedonia!

Echipa Nationala Macedonia Handbal
Data publicarii: Miercuri 23 Iulie 2008, 14:39
Data actualizarii: Miercuri 23 Iulie 2008, 14:41
Nationala de handbal feminin a Romaniei a fost invinsa in partida de debut din cadrul grupei A, de reprezentativa similara a Germaniei, cu scorul de 38-30 (15-17), la Campionatul Mondial de tineret din Macedonia.

Echipa Romaniei a avut o prima repriza excelenta, in care a dominat fara probleme, conducand la pauza cu doua goluri, 17-15. In partea secunda, handbalistele tricolore au cedat, finalul gasind Germania in castigatoare la pas, cu 38-30.

Marcatoarele Romaniei au fost: Tacalie 10 goluri, Marin 6, Dinca 4, Parvut 3, Babeanu si Cirstea, cate 2, Branzan, Bratu si Patuleanu, cate 1. Din tabara adversa s-a remarcat Nadgornaja, cu 10 reusite.

In partidele urmatoare din grupa A, Romania va intalni Ungaria (miercuri), Islanda (joi) si Slovenia (vineri), toate partidele fiind programate de la ora 22.00.