LIVE TEXT Rapid - Lokomotiva Zagreb 27-22. Giuleștencele, victorie în ultimul meci din grupele Ligii Campionilor

Rapid Handbal feminin Liga Campionilor la Handbal Feminin Lokomotiva Zagreb sala polivalenta Handbal
Data publicarii: Duminica 12 Februarie 2023, 18:28
Data actualizarii: Duminica 12 Februarie 2023, 18:28

Rapid București a trecut de Lokomotiva Zagreb, în ultimul meci din grupele Ligii Campionilor EHF, scor 27-22.

Rapid - Lokomotiva Zagreb 27-22

Min. 60: FINAL! Victorie pentru Rapid, scor 27-22. Giuleștencele vor juca în play-off-ul Ligii Campionilor cu Krim Ljubljana. Dacă va reuși să treacă de echipa din Slovenia, Rapid va avea un alt duel dificil în sferturile competiției, cu Vipers Kristiansand.

Min. 43: Rapid își reface avantajul de trei goluri, după ce Lokomotiva Zagreb reușise să egaleze. Giuleștencele conduc cu 20-17.

Min. 31: S-a reluat jocul!

Min. 30: PAUZĂ! Rapid - Lokomotiva Zagreb 15-12.

Min. 24: Rapid este în avantaj, cu șase minute înainte de finalul primei reprize: 13-10!

Min. 5: Rapid defilează! Orlane Kanor marchează de două ori în doar câteva secunde și Rapid are 4-0.

Min. 1: Start în ultimul meci al Rapidului din grupele Ligii Campionilor EHF!

Rapid București joacă duminică, LIVE TEXT pe sport.ro începând cu ora 17:00, ultimul său meci din grupele Champions League.

În Sala Polivalentă vine ultima clasată din Grupa B, Rukometni Klub Lokomotiva Zagreb, iar campioana României la handbal feminin este sigură că va termina pe locul 4 și va disputa astfel play-off-ul pentru sferturile de finală împotriva echipei poziționate pe 5 în cealaltă grupă, A, din Champions League.

”Ultimul meci din faza grupelor pentru campioanele noastre.

Moment de reculegere în Polivalentă în memoria victimelor cutremurului din Turcia și Siria

Vă așteptăm la Sala Polivalentă să ne bucurăm de o duminică cât mai frumoasă în Familia Rapid.

Împreună suntem DE NECLINTIT! Hai Rapid!

Înainte de startul partidei de astăzi din Liga Campionilor se va ține un moment de reculegere în memoria celor peste 28.000 de victime ale cutremurelor din Turcia”, a precizat Rapid pe pagina oficială de Facebook a echipei înaintea înfruntării cu croatele.