VIDEO EXCLUSIV CSM București - Rapid 27-26 a fost în direct pe Pro Arena și VOYO. Final dramatic: „Tigroaicelele” au învins la limită

Data publicarii: Luni 30 Ianuarie 2023, 18:58
Data actualizarii: Luni 30 Ianuarie 2023, 19:32

Liga Națională de Handbal Feminin se vede doar la Pro Arena & VOYO!

CSM București - Rapid București, 27-26, a fost în direct pe Pro Arena & VOYO

Minutul 60 CSM București - Rapid București 27-26: FINAL!

Minutul 50 CSM București - Rapid București 22-21: Zaadi aruncă și își readuce echipa în avantaj! Final palpitant în derby-ul Ligii Florilor.

Minutul 40 CSM București - Rapid București 18-17: Gazdele revin la conducere! Arntzen străpunge defensiva adversă cu o aruncare perfectă de la nouă metri.

Minutul 31 CSM București - Rapid București 13-13: Partea a doua a confruntării începe acum.

Minutul 30 CSM București - Rapid București 13-13: Handbalistele intră la vestiare la egalitate!

Minutul 21 CSM București - Rapid București 9-7: Cristina Neagu se înalță peste defensiva adversă și aruncă puternic! Gol frumos marcat de handbalista româncă.

Minutul 10 CSM București - Rapid București 4-5: Buceschi încarcă și trage de la semiînălțime, dar este faultată. Faza se încheie, în cele din urmă, cu posesia gazdelor.

Minutul 1 CSM București - Rapid București 0-0: Meciul a început acum.

știre inițială

CSM București și Rapid se întâlnesc luni în derby-ul Ligii Florilor, în etapa a 14-a, de la ora 17:30, meciul fiind transmis în direct de PRO ARENA și VOYO.

Rapid (locul 3, cu 31 de puncte) este campioana en-titre, în timp ce vicecampioana CSM este liderul neînvins al competiției, cu 37 de puncte după un singur egal (chiar cu giuleștencele, scor 31-31 în tur) în primele 13 runde.

”Returul Ligii Florilor MOL începe acasă, în Sala Polivalentă, contra Handbal Rapid București, într-un meci de totul sau nimic!

Fetele au nevoie, ca de fiecare dată, de toată energia fanilor, fie că sunteți în tribună sau în fața televizorului, pe PRO Arena!!”, a postat CSM București pe pagina oficială de Facebook a clubului, în ziua meciului.