Romania, batuta clar de Franta la handbal: 31-21! Campioana mondiala s-a distrat in meciul din preliminarile Campionatului European

Handbal campionatul european Franta Romania sport Handbal Romania, umilita de Franta la handbal! Campioana en titre s-a distrat in meciul din preliminarile Campionatului European
Data publicarii: Duminica 28 Octombrie 2018, 20:39
Data actualizarii: Duminica 28 Octombrie 2018, 20:49

Romania a pierdut clar in fata campioanei en titre la handbal.

Romania a pierdut cu Franta scor 31-21 dupa un inceput bun de meci. La pauza a fost 12-9, dar in repriza secunda Francezii s-au distantat pe tabela.

Javier Humet cu 5 goluri si Dan Racotea cu 4 reusite au fost cei mai buni marcatori ai echipei noastre.

Pentru "Les Bleus" au inscris Nedim Remili si Raphael Caucheteaux cate 6 goluri fiecare.

Slovenii Bojan Lah si David Sok au arbitrat meciul la care au asistat aproximativ 4.500 de spectatori.

In celalalt meci din grupa, Portugalia a castigat in deplasare cu Lituania scor 24-23.

Franta si Portugalia ocupa primul loc in grupa a 6-a preliminara.

La turneul final se vor califica doar primele doua clasate din cele 8 grupe, precum si cele mai bune patru formatii de pe locul trei.