Nu am castigat grupa, dar jucam pentru locul 2: Brazilia 33-28 Romania!

Romania Brazilia Echipa Nationala de Handbal Gheorghe Tadici Radu Voina Handbal
Data publicarii: Vineri 09 Decembrie 2011, 10:27
Data actualizarii: Vineri 09 Decembrie 2011, 21:21

Brazilia 33-28 Romania | Romania a ratat mult si a gresit in aparare insa a avut momente bune cu Brailia. Nu am reusit sa ne impunem si sa castigam grupa insa jucam cu Franta pentru locul 2.

LIVETEXT:
Min 59: Curea inscrie pentru Romania. Scorul este 33-28
Min 58: Brazilia este in inferioritate numerica insa are un avans de 5 goluri
Min 56: Curea inscrie din 7 metri
Min 56: Primim gol in superioritate numerica. Brazilia inscrie 30-24
Min 55: Brazilia este in inferioritate numerica insa are un avans de 5 goluri. Ratam de pe semicerc. Scorul ramane 29-24
Min 51: Brazilia inscrie din nou. Echilibrul numeric a fost restabilit. Curea inscrie din nou pentru Romania: 28-24
Min 49: Gol Romania. Curea inscrie din 7 metri. Suntem inca in inferioritate.
Min 48: Brazilia inscrie prin aeriana in timp ce Romania avea doua eliminari.
Min 47: Oana Manea obtine un 7 metri la scorul de 25-21. Romania inscrie prin Curea: 25-22
Min 46: Varzaru si Ada Nechita inscriu pentru Romania. Brazilia inscrie tot de doua ori. Scorul este 24-20
Min 41: Oana Manea inscrie pentru Romania. Scorul este 21-18.
Min 39: Gol pentru Brazilia. Mingea se misca rapid si ajunge la Oana Manea care inscrie pentru Romania
Min 38: Apara Teraza. Scorul ramane 19-15 Romania obtine o lovitura de la 9 metri. Romania inscrie de la distanta prin Chilrila: 19-15
Min 36: Luam gol insa Varzaru de salveaza din nou: 18-14
Min 35: Brazilia inscrie din 7 metri prin Do Nascimento, cea mai buna jucatoare a Braziliei.
Min 33: Radu Voina protesteaza. Tivadar este eliminata. Brazilia inscrie si are superioritate: 13:16.
Min 32: Brazilia inscrie la coltul scurt: 15-12
Min 31: Bradeanu inscrie de la distanta in superioritate. Gol frumos pentru Romania.
Min 30: Avem un minut si jumatate de superioritate numerica. Elisei intra in teren.
Min 29: 7 metri pentru Romania. Brazilia are o jucatoare eliminata. Romania inscrie: scorul este 14:11 pentru Brazilia
Min 28: Brazilia inscrie de pe extrema. Meciul este extrem de echilibrat.
Min 28: Brazilia e in avantaj. Elisei este eliminata pentru a doua oara.
Min 26: Brazilia inscrie din nou dupa o greseala in apararea Romaniei
Min 25: Amariei inscrie pentru Romania
Min 25: Do Nascimento  inscrie dupa o lovitura de la 7 metri.
Min 24: Romania inscrie prin Varzaru.
Min 23: Aruncare de la 7 metri pentru Romania. Elisei rateaza aruncarea.
Min 22: Samira Rocha este eliminata pentru doua minute. Romania este iar in superioritatea.
Min 21: Ce gol. Bradeanu inscrie cu sansa dupa o aruncare de la sold
Min 20: Romania inscrie de pe extrema prin Varzaru.
Min 19: Florina Chintoan inscrie pentru Romania. Scorul este 10-6.
Min 16: Do Nascimento inscrie dupa o super bolta peste Talida Tolnai.
Min 14: Marcam in inferioritate prin Aurelia Bradeanu. Antrenorul braziliei cere time-out. Romania nu mai marcase de opt minute.
Min 14: Elisei este eliminata pentru doua minute
 "Nu sunteti conectate la joc. Nu mai bagati mingea la semicerc. Haideti, fara frica", le-a spus Radu Voina.
Min 12: Radu Voina cere time-out dupa o alta greseala in aparare. Do Nascimento inscrie din nou.
Min 11: 7 metri pentru Brazilia. Alexandra Do Nascimento inscrie pentru 7-4
Min 10: Amariei arunca puternic la coltul lung insa portarul Braziliei apara
Min 7: Braziliencele calca semicercul iar Romania inscrie prin Elisei
Min 5: Elisei este faultata, arbitrii dicteaza 7 metri. Elisei executa si inscri fara probreme.
Min 4: Romania are superioritate numerita. O jucatoare a braziliei a fost eliminata pentru doua minute.
Min 4: Brazilia inscrie dupa o lovitura de la 7 metri
Min 3: Elisei insrie pentru Romania
Min 3: Fernanda da Silva o surprinde pe Varzaru si inscrie pentru 3-0
Min 2: Brazilia incepe in forta si inscrie pentru 2-0.
Min 1: Braziliencele inscriu primul gol prin Ana Paula Rogriguez

...meciurile Campionatului Mondial de Handbal Feminin pot fi urmarite in direct pe Dolce Sport, televiziune care cheama toti suporterii Nationalei sa o incurajeze intr-o tribuna virtuala pe Facebook. Accesati aplicatia de aici.