CM HANDBAL | Romania - Rusia 18-27 | Repriza secunda de COSMAR pentru tricolore! Rusia s-a distrat pe teren

Handbal Romania handbal feminin Handbal CM HANDBAL | Romania - Rusia 18-27, repriza secunda de COSMAR pentru tricolore! Rusia s-a distrat pe teren
Data publicarii: Duminica 08 Decembrie 2019, 00:11
Data actualizarii: Duminica 08 Decembrie 2019, 09:32

Romania infrunta Rusia in primul meci al grupelor principale de la Mondial de handbal.

Final de partida! Rusia invinge Romania cu 27 la 18!

Min 58. Illarionova marcheaza! 26-17 pentru Rusia!

• LIVE TEXT| Romania-Rusia, primul meci al tricolorelor din grupele principale de la Campionatul Mondial

Min 58. Polocoser este eliminata!

Min 55. Ostase inscrie primul gol al tricolorelor dupa 10 minute! Pasa buna a Pristavitei!

Min 54. Patrundere ucigatoare in extrema stanga a rusoaicelor! Romania nu a mai marcat de 10 minute si a incasat 8 goluri! 25-16 pentru Rusia!

Min 52. Tot Rusia este cea care marcheaza! 24-16!

Min 50. Vyakhireva patrunde frumos si Rusia are 23 la 16!

Min 49. Bobrovnikova marcheaza din noi. Sase goluri intre Rusia si Romania!

Min 47. Gol din poarta in poarta pentru Rusia! Tricolorele sunt in cadere! 21-16 pentru Rusia!

Min 47. Bobrovnikova marcheaza!

Min 46. Fomina inscrie! Trei goluri avantaj pentru rusoaice!

Min 45. Vyakhireva marcheaza pe contraatac!

Min 45. Seraficeanu inscrie cu siguranta langa bara!

Min 44. Patrudendere buna a lui Vyakhireva! Suntem la doua goluri distanta!

Min 43. Rusia marcheaza si trece in avantaj din nou!

Min 41. INSCRIE SI DEDU! Gol din poarta in poarta!

Min 41. Neagu marcheaza de la 7 metri! 15-14 pentru Rusia!

Min 40. Inca un contraatac si Rusia se desprinde la doua goluri!

Min 39. Contraatac letal al rusoaicelor si Kozhokar inscrie din nou!

Min 39. Kozhokar restabileste egalitatea!

Min 38. Florica marcheaza superb printre picioarele portaritei rusoaice! Avem avantaj de un gol!

Min 37. Dedu e fantastica! A sasea parada din acest meci si scoate senzational in fata Annei Sen!

Min 36. Aruncare superba de la sold a lui Polocoser! 12-12!

Min 35. Makeeva inscrie si Rusia este in avantaj!

Min 33. Kozhokar marcheaza pe contraatac si este din nou egalitate!

Min 32. Deduu scoate din nou foarte bine si tricolorele au ocazia sa se desprinda!

Min 31. Neagu marcheaza la primul atac al reprizei secunde!

Min 31. A inceput repriza a doua! Avem primul atac!

Final de prima repriza! Romania - Rusia 10-10!

Min 30. Depasire fabuloasa a Pristavitei si Romania egaleaza!

Min 29. Vizitiu scoate o eliminare de 2 minute la Frolova! Jucam unltimele minute ale reprizei in superioritate!

Min 28. Extraordinar apara Dedu. Parada foarte buna in fata lui Sen!

Min 28. Timeout cerut de Rusia! Romania este condusa cu 10 la 9!

Min 26. Perianu si Ostase se apara foarte bine si anihilam atacul rusoaicelor!

Min 25. Pasa superba a lui Neagu pentru Florica si tricolorele mai au un singur gol diferenta fata de rusoaice!

Min 23. Gol spectaculos marcat de Pristavita! Romania vine la 2 goluri!

Min 22. Cristina Neagu arunca din nou foarte bine de la 7 metri si marcheaza! Inca o eliminare pentru Rusia!

Min 22. Bobrovnikova arunca exceptional si o invinge pe Dedu!

Min 21. Neagu marcheaza de la 7 metri! Rusoaicele au o eliminare de 2 minute!

Min 20. Pasa foarte buna a lui Neagu pentru Perianu si reducem din diferenta!

Min 19. Vyakhireva marcheaza al treilea gol al meciului. Cinci goluri diferenta in favoarea Rusiei!

Min 18. Vyakhireva inscrie cu noroc cu ajutorul barii!

Min 17. Vizitiu arunca superb la vinclu si marcheaza!

Min 17. Inca un gol venit pe greseala tricolorelor!

Min 16. Rusoaicele inscriu din poarta in poarta! Trei goluri diferenta!

Min 15. Frolova inscrie de la 7 metri! Rusia se duce la 2 goluri pentru prima oara in meci!

Min 12. Primul timeout cerut de Romania!

Min 9. Gol marcat de Sen cu o aruncare surprinzatoare de la sold!

Min 8. Rusoaicele ne prind din nou pe contraatac si restabilesc egalitatea foarte repede!

Min 8. Perianu marcheaza din nou fantastic!

Min 6. Patrundere foarte buna a lui Perianu si Romania egaleaza!

Min 5. Vyakhireva fructifica ocazia si Rusia trece la conducere!

Min 4. Rusoaicele egaleaza la primul atac!

Min 4. GOOOL ROMANIA! Cristina Neagu deschide scorul in inferioritate!

Min 2. Scapam fara gol in inferioritate pe atacul rusoaicelor!

Min 2. Eliminare pentru Romania!

Min 1. Perianu arunca de la sold in blocajul adversarelor. Romania rateaza primul atac!

Min 1. Anna Sen arunca pe langa poarta la primul atac al meciului!

Min 1. A inceput partida! HAI ROMANIA!

Dupa superba victorie cu Ungaria, scor 28-27, Cristina Neagu si compania revin duminica de dimineata pentru un prim duel in grupele principale.

Romania infrunta puternica selectionata a Rusiei, care pana acum a adunat cinci succese din tot atatea meciuri la acest Mondial. In clasament, rusoaicele au deja 4 puncte si pornesc cu prima sansa in aceasta confruntare.

De partea cealalta, Romania pleaca cu 0 puncte in grupele principale si are nevoie de doua victorii pentru a-si asigura o grupa usoara in turneul preolimpic din primavara anului viitor.

Dupa meciul cu Rusia, pentru tricolore urmeaza duelurile cu Suedia (marti, 10 decembrie, de la ora 13:30) si Japonia (miercuri, 11 decembrie, de la ora 11:00).