Gheorghe Tadici, răspuns uluitor pentru Cristina Neagu: "În jurul ei este un vid! Prost este cel care dă"

Cristina Neagu CSM Bucuresti Gheorghe Tadici Handbal
Data publicarii: Joi 26 Mai 2022, 22:45
Data actualizarii: Joi 26 Mai 2022, 22:51

CSM București a câștigat cu greu în deplasarea de la Zalău, scor 26-24.

Finalul de la Zalău a fost dramatic, "tigroaicele" câştigând prin goluri marcate de Cristina Neagu în ultimele minute, după ce în minutul 57 scorul era egal, 24-24. Neagu a fost cea mai bună de la CSM Bucurețti cu 11 goluri, urmată de Yvette Broch cu 5 reușite și de Elizabeth Omoregie, cu 4 goluri.

Soarta campioanei din Liga Națională se va decide în ultima etapă, Rapid București și CSM București fiind despărțite doar de un punct. Rapid va juca la Râmnicu Vâlcea, contra echipei locale, care a învins-o sâmbătă în semifinalele Cupei României, în timp ce campioana CSM Bucureşti va juca acasă cu Minaur Baia Mare.

După meciul de la Zalău, Cristina Neagu a avut o reacție dură, acuzând echipa gazdă că nu își joacă corect șansele.

Replica lui Gheorghe Tadici pentru Cristina Neagu

"Cunosc maniera ei de a se scuza după ce ratează obiective, asta de când a venit la CSM, de a justifica și de a comenta toate rezultatele, toate Final Four-urile ratate.  Dacă se consideră că trebuie să ai un buget spre 4 milioane de euro pentru a câștiga campionatul și Cupa României...

O spun clar și răspicat: cel care e prost și dă este primarul Bucureștiului, Nicușor Dan! Se lasă păcălit așa cum s-a lăsat și Firea.

Astăzi, pe ce vorbim acum, au buget de 8 ori mai mare decât noi și au nevoie de ajutor pentru a câștiga. E lamentabil. Vreau să știu și eu ce a crescut în jurul ei. A crescut o Perianu, o Bazaliu, o Zamfir? Sau alte jucătoare care au fost în jurul ei, a crescut cineva? În jurul ei este un vid!", a declarat Gheorghe Tadici pentru gsp.ro.