DINAMO - SPORTING 26-27 | "Cainii" au fost in optimile Ligii Campionilor la pauza, cu 4 goluri avans, dar au facut o repriza a doua de cosmar

Dinamo Handbal Liga Campionilor Sporting Lisabona Handbal DINAMO - SPORTING LIVE 20:00 | "Cainii" se lupta pentru calificarea in optimile Ligii Campionilor la handbal masculin
Data publicarii: Joi 28 Februarie 2019, 19:04
Data actualizarii: Joi 28 Februarie 2019, 21:35

UPDATE 21:30 DINAMO - SPORTING 26-27 | "Cainii" au sperat la pauza la optimile Ligii, la scorul de 15-11, dar au facut o repriza a doua de cosmar!

UPDATE 20:00 | Dinamo este sustinuta din tribune de Mircea Lucescu si de intreaga echipa de fotbal a lui Dinamo!

Dinamo se poate califica in optimile Ligii Campionilor daca intoarce rezultatul din turul cu Sporting. "Cainii" au pierdut cu 31-32 in Portugalia, la Lisabona. Astazi, ei vor primi vizita lui Sporting in sala Dinamo.

Dinamo va fi sprijinita de peste 2.000 de fani, dar si de nume importante din fotbal, precum Mircea Rednic, Ionel Danciulescu si Dan Nistor.

Pentru meciul din aceasta seara, organizatorii au extins peluzele ca urmare a cererii mari de bilete.

Urmatoarea adversara: Veszprem sau Vardar

Daca va trece de Sporting, Dinamo se poate duela in Liga Campionilor cu fosta echipa a lui Marian Cozma, Veszprem. Si Vardar Skopje e un posibil adversar.

Simona Halep, invitata la meci

Sefii sectiei de handbal a lui Dinamo au invitat-o la meci si pe Simona Halep, scrie publicatia Fanatik. Cea mai buna jucatoare de tenis a Romaniei nu a confirmat insa prezenta.