VIDEO CSM Vaslui - Steaua 31-32. Ionuț Georgescu & Co, victorie importantă în Liga Națională. Grbovic a marcat la ultima fază a partidei

Data publicarii: Duminica 28 August 2022, 17:45
Data actualizarii: Duminica 28 August 2022, 19:46

În Sala Sporturilor din Vaslui, Steaua s-a impus cu 32-31, în fața lui CSM Vaslui, după ce la pauză elevii lui Ovidiu Mihăilă erau conduși cu 14-13.

• Meciul din prima etapă a Ligii Zimbrilor a fost transmisă în direct pe PRO ARENA și VOYO

Steaua Bucureşti a smuls victoria în deplasare cu CSM Vaslui, cu scorul de 32-31 (13-14), în ultima secundă, duminică, în prima etapă a Ligii Naţionale de handbal masculin. Nemanja Grbovic a marcat golul victoriei în ultima secundă a partidei.

Cei mai buni marcatori ai echipei bucureştene au fost turcul Ali Durmuş Tinkir cu 9 goluri şi Sabin Constantina, cu 8, iar portarul Ionuţ Iancu a reuşit 12 parade, apărând două aruncări de la 7 m.

FINAL DE MECI! Steaua se impune cu 32-31 printr-un gol marcat pe final de Nemanja Grbovic.

UPDATE 16:36 A început repriza a doua!

UPDATE 16:25 PAUZĂ în CSM Vaslui - Steaua 14-13. Gazdele au marcat în ultima secundă a primei reprize prin Răzvan Chiratcu, printr-o aruncare de la mare distanță, direct în vinclu.

UPDATE 15:45 A început partida CSM Vaslui - Steaua.

Partida CSM Vaslui - Steaua, contând pentru prima etapă din Liga Națională de handbal masculin, se joacă în Sala Sporturilor din orașul din Moldova.

PRO TV a achiziționat drepturile de difuzare a meciurilor echipelor naționale de handbal și a partidelor din campionat, Cupa României și Supercupă pentru următoarele patru sezoane: 2022 – 2023, 2023 – 2024, 2024 – 2025 și 2025 – 2026.