CSM Bucuresti - Gyor 25-27! Antrenorul Dragan Djukic, dezamagit! "Lumea nu crede foarte mult in noi" Ce a spus de prestatia jucatoarelor sale

CSM Bucuresti csm bucuresti gyor live csm bucuresti gyor rezultat csm bucuresti gyor scor csm bucuresti gyor Handbal CSM Bucuresti - Gyor, LIVE 15:00! "Tigroaicele" cauta revansa dupa umilinta din Ungaria
Data publicarii: Sambata 23 Februarie 2019, 16:32
Data actualizarii: Sambata 23 Februarie 2019, 17:40

Tehnicianul CSM-ului a vorbit dupa infrangerea cu Gyor.

"Vreau sa felicit fetele. Au luptat pana la sfarsit, nu este o situatie usoara pentru noi. As vrea sa le multumesc fanilor, ne-au dat aripi astazi. Daca vrei sa invingi Gyor, trebuie sa joci perfect, iar noi astazi nu am facut-o. Oricum, pentru mine sunt semne bune. Am reusit sa revenim, nu am renuntat si sunt convins ca putem face lucruri bune in acest an, chiar daca lumea nu crede foarte mult in noi", a spus Draga Djukic pentru Telekom Sport.

CSM Bucuresti ocupa locul doi in grupa, insa urmaritoarele sale au un meci mai putin disputat. "Tigroaicele" sunt calificate matematic in sferturile competitiei, insa au nevoie de doua victorii in ultimele doua partide din grupa pentru a fi sigure de locul secund. CSM va mai juca in deplasare, cu Krim, si acasa, cu Thuringer.

Min 60 Final de meci! Gyor castiga o partida electrizanta si castiga grupa, matematic.
Min 58
Constantinescu inscrie si ea!
Min 53
Gyor conduce cu trei goluri cu 7 minute inainte de final. Pintea a marcat ultimul gol.
Min 48 Gyor are un gol avantaj.
Min 45
Oana Manea egaleaza. Sala e in delir.
Min 43
Bazaliu marcheaza un gol fabulos. Antrenorul lui Gyor cere time-out.
Min 42
CSM reduce din diferenta: unguroaicele mai au avantaj de doar 2 goluri.
Min 42
Gyor mentine o distanta de 3 goluri.
Min 31 A inceput repriza a doua!

Min 30 Gyor intra la vestiare cu 4 goluri avantaj.
Min 28
Gyor, pentru a treia oara in avantaj in prima repriza.
Min 21
Radicevic inscrie inca o data de la 7 metri.
Min 20
CSM inscrie de la 7 metri, Gyor rateaza o lovitura de la 7 metri.
Min 18
Curea egaleaza din nou. La fel ca si in minutul 12 cand Gyor venise pentru prima data la conducere.
Min 18
Gyor revine la conducerea meciului pentru a doua oara.
Min 15 CSM Bucuresti revine in avantaj de la 7 metri.
Min 12 Iulia Curea egaleaza rapid.
Min 11 Gyor, pentru prima data la conducerea partidei.
Min 9 4-4 la dupa noua minute de joc.
Min 7 Crina Pintea egaleaza pentru Gyor.
Min 6 Gyor egaleaza dupa sase minute de la startul partidei.
Min 4 Gyor reuseste primul lor din meci.
Min 3
Lekic face 2-0 pentru CSM.
Min 2
Gorbicz rateaza o aruncarea de la 7 metri. Trimite in bara
Min 1
CSM inscrie primul gol al partidei! Dragana Cvijic a marcat primul gol al partidei.
Min 1 A inceput meciul!

CSM Bucuresti - Gyor, ora 15:00, reprezinta meciul revansei pentru "tigroaice". Gyor a castigat in Ungaria, scor 36-27, intr-o partida in care Crina Pintea a fost cel mai bun om al echipei maghiare.

"Nu poate fi vorba despre o razbunare. Razbunare va fi daca ne calificam acolo, la Budapesta, aceea va fi cea mai buna razbunare", a declarat Dragan Djukic, antrenorul CSM-ului.

CSM se confrunta cu probleme serioase de lot. Pe langa vedeta Cristina Neagu, alte doua jucatoare sunt incerte. Andrea Lekic si Sabina Jacobsen ar putea lipsi de la acest meci.