O nouă înfrângere pentru CSM București în Liga Campionilor! Cum arată clasamentul după eșecul cu Gyor

CSM Bucuresti - Gyor adi vasile Liga Campionilor Handbal
Data publicarii: Sambata 23 Septembrie 2023, 17:56
Data actualizarii: Sambata 23 Septembrie 2023, 18:39

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre CSM București și Gyor pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

CSM București - Gyor 23-27

Final de meci! CSM București pierde al doilea meci din grupele Champions League, pe teren propriu cu Gyor, scor 23-27.

• Victoria cu Valcea, ultimul meci al Cristinei Neagu in acest sezon! Capitanul nationalei a anuntat ca se opereaza

Minutul 45 - La jumătatea reprizei secunde, Gyor reface diferența de trei goluri, după mai multe atacuri ratate ale bucureștencelor.

A început repriza secundă!

Pauză! CSM București este condusă la diferență de două goluri (12-14).

Minutul 23 - CSM București reușește să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj, profitând de intervențiile bune ale portarului Glauser.

Minutul 12 - Formația oaspete se distanțează la patru goluri, profitând de greșelile în atac ale jucătoarelor de la CSM București (3-7).

Minutul 4 - Flippes reușește prima reușită a bucureștencelor, în urma unui contraatac.

Minutul 3 - Ryu marchează primul gol al partidei, cu o aruncare puternică de la 9 m.

A început partida!

CSM București evoluează în a treia rundă din Grupa A a Ligii Campionilor împotriva lui Gyor. Ulima întâlnire dintre cele două cluburi de handbal feminin s-a petrecut în 2019, când unguroaicele au învins cu 27-25 în deplasare.

CSM București - Gyor, LIVE TEXT de la ora 17:00 | Elevele lui Adi Vasile întâlnesc liderul din Liga Campionilor

În ultima etapă din Liga Campionilor, CSM București a pierdut cu Bietigheim, scor 24-26, în timp ce Gyor a învins-o pe DVSC Schaeffler categoric, cu 35-23.

În campionat, CSM se situează pe locul doi cu nouă punce. În consecință, echipa pregătită de Adi Vasile a înregistrat trei din trei victorii: 33-16 vs. Zalău, 34-29 vs. Măgura Cisnădiei și 25-21 vs. Rapid București.