CSM București a dat de pământ cu Vâlcea în Cupa României la handbal feminin. Câte goluri a marcat Cristina Neagu

CSM Bucuresti Cristina Neagu Cupa Romaniei Handbal feminin valcea Handbal
Data publicarii: Sambata 24 Februarie 2024, 19:21
Data actualizarii: Sambata 24 Februarie 2024, 19:24

Campioana CSM Bucureşti a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia SCM Râmnicu Vâlcea, scor 42-30 (20-16), în manşa unică din optimile Cupei României. Cristina Neagu a marcat 10 goluri.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Gogîrlă 6 goluri, Wolik 6, pentru SCM Râmnicu Vâlcea, respectiv Neagu 10, Ostergaard 6, pentru CSM Bucureşti.

• BREAKING NEWS | Cristina Neagu vrea sa se retraga temporar din nationala Romaniei! Anuntul momentului

Amânat faţă de celelalte confruntări din optimi, meciul de sâmbătă a adus campioanei calificarea în sferturile de finală, fază în care va întâlni echipa CSM Slatina, în deplasare.

Celelalte dispute din sferturile de finală, în care se va lupta pentru calificarea la Turneul Final 4, sunt: CSM Târgu Jiu – Gloria Bistriţa-Năsăud, SCM Gloria Buzău – Rapid Bucureşti şi HC Dunărea Brăila - HC Zalău.

Meciurile din sferturile de finală se vor juca în 13 martie.