Daniel Boloca a comis-o și va rata meciul următor din Serie A! Cu românul în primul „11”, Sassuolo a pierdut cu Empoli

Sassuolo Daniel Boloca Emil Sandoi Stranieri
Data publicarii: Sambata 24 Februarie 2024, 19:01
Data actualizarii: Sambata 24 Februarie 2024, 19:05

Sassuolo, echipa la care activează internaționalul român Daniel Boloca, a capitulat, pe teren propriu, cu scorul de 2-3, în fața lui Empoli.

• În acest sezon, Daniel Boloca a strâns 21 de meciuri în tricoul lui Sassuolo, în Serie A, reușind să marcheze un gol.

Daniel Boloca (25 de ani) a început meciul cu Empoli titular, însă a fost schimbat după doar 45 de minute. Mijlocașul central a primit cartonaș galben în minutul zece al meciului și va rata următorul meci al lui Sassuolo din cauza cumulului de cartonașe.

• Boloca, unul dintre „maratoniștii” din Serie A. Fotbalistul român aleargă în medie 11,5 km pe meci, potrivit Tuttomercatoweb.

Situație dificilă pentru Sassuolo

Etapa următoare, Sassuolo o va confrunta pe Napoli, ocupanta locului nouă în clasametul din Italia, într-un meci programat în etapa cu numărul 21, miercuri, de la ora 19:00.

În urma rezultatului de sâmbătă seară, Sassuolo a rămas cu 20 de puncte, la egalitate cu Verona care se află pe loc retrogradabil.

De partea cealaltă, Empoli a făcut 25 de puncte și s-a depărtat de „zona roșie” a clasamentului, urcând pe locul 13.