Bayern 4-0 Olympiakos, Arsenal 3-0 Dinamo Zagreb, Maccabi 0-4 Chelsea | Toate rezultatele din UEFA Champions League

'82 - Edin Dzeko rateaza un penalty pentru Roma

'77 - GOOOL | Adriano inscrie dupa ce Szczesny respinge in prima faza o lovitura de la 11 metri batut de Neymar

'60 - GOOOL | Messi inscrie pentru 5-0! AS Roma este anesteziata pe Nou Camp

'55 - GOOOL Barcelona | Gerard Pique inscrie si el dupa o noua faza colectiva extraordinara a Barcei. Messi a pasat decisiv in fata portii

'44 - GOOOL Barcelona | Dubla pentru Luis Suarez

'17 - GOOOL Barcelona | Messi inscrie la primul meci ca titular dupa doua luni de pauza

'15 - GOOOL Barcelona | Suarez deschide scorul dupa o combinatie etraordinara intre Neymar si Dani Alves

Bayern 4-0 Olympiakos

'70 - GOOOL | Bayern inscrie prin Kingsley Coman

'53 - Bayern ramane in inferioritate | Badstuber a fost eliminat pentru un fault din postura de ultim aparator

'19 - GOOOL Bayern | Scorul ia proportii pe Allianz Arena, Muller inscrie din 4 metri dupa o recentrare cu capul a lui Robben

Lyon 1-2 Gent

'90+5 - GOOOL Gent | Koulibaly da lovitura in al cincilea minut de prelungire si o elimina pe Lyon din Europa

'32 - GOOOL Gent | Milicevic inscrie dintr-o lovitura libera si face 1-1

'7 - GOOOL Lyon | Ferry deschide scorul in Franta

18:57 24 Nov

BATE 1-1 Leverkusen

'67 - GOOOL Leverkusen | Mehmedi inscrie al patrulea sau gol in tot atatea meciuri din UCL si egaleaza in Belarus

'2 - GOOOL BATE | Leno face o gafa incredibila la un sut moale al lui Gordeichuck. Portarul german a scapat mingea printre picioare

Zenit 2-0 Valencia

'74 - GOOOL Zenit | Dzyuba face 2-0 dupa o faza excelenta facuta de Shatov si Hulk

'15 - GOOOL Zenit | Shatov deschide scorul pentru rusi in meciul disputat pe teren propriu, dupa un lant de erori facute de apararea Valenciei

16:07 24 Nov

Jucatorii Benficai s-au blindat pentru deplasarea de la Astana. Vor fi grade cu minus in Kazakhstan, iar portughezii vin de la cele aproape 20 de grade din insorita Lisabona. 120 de perechi de sosete termale, 120 de perechi de manusi, fesuri si izmene pentru toata lumea, au fost luate in avionul de Kazakhstan, asa cum jurnalistii de la Record au dezvaluit in infograficul de mai jos.

FC Astana - Benfica se joaca miercuri, de la ora 17:00.

12:00 24 Nov

Oficialii lui PSG au realizat tricouri noi pentru jucatori pentru urmatoarele doua meciuri, cel din Champions League cu Malmo si cel cu Troyes din campionat.

"Je suis Paris" este mesajul pe care jucatorii lui PSG il vor purta pe piept pentru urmatoarele meciuri, in memoria victimelor atentatelor teroriste din Paris.

08:34 24 Nov

250 de goluri pentru club si nationala la doar 23 de ani! Astea sunt cifrele care il fac pe Neymar unul dintre cei mai buni fotbalisti ai lumii in clipa de fata. Starul Barcelonei este asteptat sa straluceasca inca o data in meciul cu AS Roma, astazi, la 21:45, in direct la Sport.ro.

Rezumatele UEFA Champions League sunt tot la Sport.ro, astazi de la 23:45.