Lucescu, resemnat dupa 0-3 cu PSG: "Oricum nu aveam sanse" Antrenorul roman acuza arbitrajul de la primele goluri

Data publicarii: Miercuri 30 Septembrie 2015, 23:53
Data actualizarii: Joi 01 Octombrie 2015, 00:21

Sahtior 0-3 PSG / Lucescu spune ca e resemnat in grupa cu Real si PSG, dar totusi acuza arbitrajul de la primele goluri marcate de francezi.

Lucescu e nemultumit de programul din grupa, dupa ce a fost nevoit sa joace in primele partide cu Real si PSG. Acum se bate cu Malmo pentru locul al treila, care duce in Europa League.

Lucescu crede ca putea sa aiba o sansa cu bogatii de la PSG, daca jucatorii sai marcau in prima repriza, iar arbitrul nu gresea la primele doua reusite ale francezilor.

"Au jucatori cu multa experienta. Eu cred ca noi am lasat o impresie buna. La primul gol a fost un fault evident. Dupa primul gol am echilibrat jocul. Pentru noi e bine, mai ales in situatia in care suntem. Cred ca imaginea pe care o lasam e inca pozitiva. si Real si PSG sunt doua echipe extrem de puternice. Nu poate sa existe comparatie intre noi si ei. Daca am fi inceput altfel... PSG se va duce lejer pana in semifinale.

In repriza secunda am fost multumit de jocul echipei mele. Nu aveam nici o speranta de a castiga impotriva lor. Voiam doar sa vad cum ne comportam cu o echipa mare. PSG are jucatori cu o superexperienta internationala. Au doar un jucator francez, in rest au fotbalisti extraordinari.

Noi marcam cu jucatori de 1.70 si ceva fotbalisti de 1.90m. La primul gol a fost un fault evident asupra lui Fred, asa au recuperat ei mingea. A fost ofsaid la faza de joc care a precedat golul doi", a spus Lucescu la Dolce.